100 років від дня народження Павла Загребельного

25 серпня 2024 року ми відзначаємо століття від дня народження одного з найвизначніших письменників України — Павла Архиповича Загребельного (1924-2009).

Народився у селі Солошине на Полтавщині, у 1941 році пішов добровольцем до армії, пережив жахіття фашистських концтаборів, але не втратив жаги до життя. Після війни навчався на філологічному факультеті Дніпропетровського університету, що дало йому міцний фундамент для літературної кар'єри.

Автор таких відомих творів, як «Диво», «Євпраксія», «Роксолана», «Я, Богдан», «Тисячолітній Миколай», Загребельний залишив глибокий слід у серцях читачів.

Його творчість відзначена численними нагородами, серед яких звання Героя України (2004), Державна премія СРСР та Шевченківська премія.

Цей день — прекрасна нагода вшанувати пам'ять Павла Загребельного та згадати його величезний внесок у розвиток української літератури. Його твори й надалі залишаються важливим спадком нашої культури.