Академічна доброчесність кафедри біотехнології та хімії

ПОЛОЖЕННЯ

КОДЕКС

 

На виконання наказу від 13 листопада 2024 року № 371 «Про запобігання і протидію проявам корупції в Полтавському державному аграрному університеті та дотримання вимог антикорупційного законодавства в частині запобігання та врегулювання конфлікту інтересів» 25 листопада 2024 року на кафедрі біотехнології та хімії відбулося засідання, присвячене актуальним питанням забезпечення академічної доброчесності та виконання антикорупційних норм.
 
 
 
20 вересня 2024 року співробітники бібліотеки Полтавського державного аграрного університету провели семінар "Академічна доброчесність у цифрову епоху: пошук інформації, цитування джерел та виявлення плагіату" для студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія.

 
 
Коли йдеться про академічну доброчесність у закладах вищої освіти, переважно все зводиться до обговорення академічного плагіату та застосування програмного забезпечення для перевірки текстів на наявність текстових збігів. Крім того, академічну доброчесність часто обмежено розглядають у контексті соціогуманітарних дисциплін, хоча такі порушення, як фабрикація, фальсифікація, обман трапляються незалежно від галузі. Проте поза увагою залишаються більш важливі аспекти – вплив на академічну доброчесність дизайну освітніх програм і дисциплін, форматів поточного та контрольного оцінювання, методів викладання та комунікації зі студентами.
3 квітня 2024 року у Полтавському державному аграрному університеті відбувся благодійний семінар "Університетська система забезпечення академічної доброчесності: об'єднуємо цінності та алгоритми", до якого також долучилася Голова ради з якості вищої освіти спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія, професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина КОРОТКОВА.
 

Академічна доброчесність – чесний і відповідальний підхід як до освітньої, так і до наукової діяльності. Викладачі та здобувачі вищої освіти Полтавського державного аграрного університету приділяють велику увагу цьому питанню.

Тож здобувачки вищої освіти за освітньо-професійною програмою Біотехнології та біоінженерія спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія 2 курсу Ірина Галушко та Анжеліка Микитенко пройшли онлайн-курс «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель», успішно виконали фінальне творче завдання та отримали відповідні сертифікати.

 

Читати далі...


Участь у курсі «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель»

Починаючи з 5 грудня 2023 щотижнево відбуваються онлайн-зустрічі у рамках проходження курсу «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель» учасниками якого є здобувачі вищої освіти Ірина ГАЛУШКО, Анжеліка МИКИТЕНКО та Андрій ЦИКАЛО спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія.
Освітній курс є безкоштовним і триватиме 2,5 місяці (1 зустріч на тиждень). Проєкт співфінансується Виконавчим агентством ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури в рамках напряму «Жан Моне» програми Erasmus+.

Читати далі...


Засідання кафедри біотехнології та хімії щодо запобігання корупції

7 грудня 2023 року на кафедрі біотехнології та хімії було проведено засідання, на якому обговорювалося досить важливе питання у здійсненні освітнього процесу – запобігання та протидія корупції.   

Завідувачка кафедри Ромашко Таміла перелічила нормативні документи (зокрема Закон України «Про запобігання корупції» та інші нормативно-правові акти антикорупційного законодавства), які врегульовують питання запобігання корупції, а також звернула увагу науково-педагогічних працівників на те, що за кожен встановлений факт порушення антикорупційного законодавства настає юридична відповідальність. Науково-педагогічним працівникам потрібно дотримуватися внутрішніх нормативно-правових документів Університету, норм професійної етики, правил внутрішнього трудового розпорядку Університету та вимог до оцінювання результатів навчання здобувачів вищої освіти.

 


Академічна доброчесність – вимога законодавства України про освіту

22 вересня 2023 року куратор 1 курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія Сергій КОРІННИЙ провів кураторську годину на тему «Академічна доброчесність – вимога законодавства України про освіту».

Під час бесіди студенти мали змогу ознайомитись із питаннями сутності та змісту поняття «академічна доброчесність», дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти, відповідальності за порушення академічної доброчесності, з основними принципами забезпечення академічної доброчесності.

Обговорено наявні види плагіату та систему запобігання і виявлення академічного плагіату в Університеті. Відзначено, що дотримання правил і норм Кодексу академічної доброчесності Полтавського державного аграрного університету є ключем до успішного навчання студентів.