"Академічна доброчесність у цифрову епоху: пошук інформації, цитування джерел та виявлення плагіату"

Бібліотека Полтавський державний аграрний університет - ПДАУ 16 вересня провела науково-практичний семінар для здобувачів вищої освіти освітнього рівня бакалавр спеціальності 193 Геодезія та землеустрій.

Директорка бібліотеки Наталія Кузьміна розповіла студентам що таке доброчесність, навела яскраві приклади найбільш гучних викриттів плагіату в наукових працях закордонних та вітчизняних науковців, як запобігти плагіату та де пошукати надійну, актуальну наукову інформацію.

Інженерка комп'ютерних систем бібліотеки ПДАУ Олена Проскурніна та бібліотекарка І категорії Наталія Копилець допомогли здобувачам на практиці закріпити отримані знання з пошуку інформації в електронному каталозі бібліотеки, електронному репозитарії ПДАУ, наукометричних базах даних Scopus та Google Scholar, у базі даних відкритого доступу Base.

Системний адміністратор антиплагіатних програм Сергій Мазний розповів про вебсистему запобігання плагіату "Turnitin", її відмінність від онлайн платформи "Unicheck", порядок перевірки та що містить звіт подібності цієї системи. У підсумку свого виступу надав детальні рекомендації щодо уникнення плагіату.

Учасників семінару також порадувала поезією про чесність та доброчесність керівниця Студії поетичної творчості Тетяна Василенко .

...Працюй завжди на результат,
Будь чесним, чистим, справедливим,
Твій успіх лиш в твоїх руках,
Тож будь розумним і сміливим...