29 лютого 2024 року здобувачі вищої освіти за освітньо-науковою програмою Машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва спільно з викладачами кафедри механічної та електричної інженерії відвідали відкриту лекцію бренд-менеджера компанії «PÖTTINGER UKRAINE» Володимира Мірненка на тему «Як ставити польовий дослід». Зустріч організував Національний університет біоресурсів і природокористування України в межах проєкту «Агрокебети».
На початку зустрічі модераторка Олена Ковтун розповіла про мету, завдання та особливості проєкту «Агрокебети». У своїй лекції Володимир Мірненко зосередив увагу на плануванні та вимогах до наукових польових досліджень. Лектор навів реальні приклади результатів досліджень впливу способів посіву, ширини міжрядь, норми висіву на врожайність таких сільськогосподарських культур, як пшениця, соя, кукурудза та соняшник. Також було приділено увагу питанням точного землеробства, зокрема щодо диференційованого висіву пшениці, посекційного відключення на деяких пневматичних сівалках системи автоматичної зміни тиску на сошник.
Щиро дякуємо пану Володимиру за висвітлення питань раціонального підходу до інновацій та їх випробувань в умовах конкретного господарства. Сподіваємося на подальше вивчення та обговорення практичного досвіду щодо впровадження наукових досліджень у сільськогосподарському виробництві.