28 березня 2023 року керівниця студентського наукового гуртка «Науковий пошук», доцентка кафедри будівництва та професійної освіти Юлія ОВСІЄНКО провела плановий науковий вебінар для своїх гуртківців, магістрантів першого року навчання спеціальності 015 Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології). Під час засідання були розглянуті такі питання: особливості підготовки наукових доповідей за напрямами сільського господарства; методика фізико-математичного моделювання виробничих процесів, постановка віртуальних експериментів; властивості, класифікація і структура математичних моделей; вивчення методів моделювання засобами інформаційних технологій; математичне моделювання засобами інформаційних технологій.
На вебінарі також були присутні гарант освітньо-професійної програми Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) Анатолій АНТОНЕЦЬ і кураторка академічної групи здобувачів вищої освіти ступеня магістра за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) Тетяна РИЖКОВА.
Вебінар було розпочато із виокремлення особливостей підготовки наукових доповідей на сільськогосподарську тематику.
Реальні сільськогосподарські машини і технічні об’єкти є досить складними для дослідження. Для опису поведінки, характеристик і зв’язків слід застосовувати їх моделі, що повинні відповідати певним вимогам.
У наукових дослідженнях найпоширенішими є математичні моделі, за допомогою яких можна описувати поведінку фізичного об’єкта чи процесу математичними рівняннями в межах допустимих похибок.
Під час розгляду питання вебінару методика фізико-математичного моделювання виробничих процесів і постановки віртуальних експериментів Юлія Іванівна деталізувала алгоритми побудови математичних моделей реальних процесів і явищ у сільському господарстві, а з метою уточнення властивостей, класифікацій, структур математичних моделей і вимог до них продемонструвала конкретні приклади, обговорила зі студентами особливості кожного етапу моделювання. Викладачка привернула увагу магістрантів до вивчення методів моделювання засобами інформаційних технологій, а також представила найбільш поширені математичні пакети, що дають змогу будувати математичні моделі, досліджувати їх, створювати графічні об’єкти та аналізувати результати. Крім того, вона деталізувала можливості й переваги таких пакетів, як Matlab і його модуль Simulink, Mathcad, Excel, Maple, Geogebra. Окремо схарактеризувала можливості сучасних програм для статистичного опрацювання даних: Statistica і SPSS, адже для магістрантів спеціальності 015.37 Професійна освіта (за спеціалізаціями) саме ці програми є найбільш актуальними для опрацювання результатів проведення педагогічних експериментів.
Одним із пріоритетних завдань роботи студентського гуртка є стимулювання наукових і пошуково-дослідних інтересів студентської молоді. Тож знайомство із методами моделювання засобами сучасних інформаційних технологій є вимогою сьогодення.