31 жовтня 2024 року кафедрою Агроінженерії та автомобільного транспорту (координатори від кафедри – голова ради з якості вищої освіти спеціальності 274 Автомобільний транспорт к.т.н. доцент Ляшенко С.В., гарант освітньо-професійної програми Автомобільний транспорт к.т.н., доцент Бурлака О.А., та асистент Лавренко В.В.) Інженерно-технологічного факультету Полтавського державного аграрного університету для студентів спеціальності 274 «Автомобільний транспорт» (2 курсу) було організовано гостьову бінарну лекцію-дискусію на тему: «Безпека дорожнього руху під час воєнного стану» з фаховим поліцейським Полтавського районного управління патрульної поліції в Полтавській області Валерієм Семеній. До зустрічі доєднались здобувачі вищої освіти спеціальності 208 «Агроінженерія» (3 курс), оскільки тема лекції є актуальною для них як майбутніх інженерів агропромислового виробництва.
З вступним словом до учасників зустрічі звернувся заступник декана Інженерно-технологічного факультету з навчальної роботи к.т.н. доцент Антон Келемеш, відмітивши, що проведення подібних заходів є особливо актуальним, оскільки потрібно максимально наблизити підготовку фахівців до вимог ринку праці та запропонувати роботодавцям кваліфікованих та перспективних працівників.
В ході лекції Валерій Семеній розповів студентам про правила дорожнього руху для усіх учасників цього процесу, їх дії у разі виникнення конфліктних ситуацій, адміністративну та кримінальну відповідальність за правопорушення, вік, з якого настає певний вид відповідальності. Окрім того, поліцейський окреслив свої функції і повноваження, розповів про випадки, що траплялися із молоддю під час їх чергування, аби убезпечити присутніх від аналогічних. Спікер під час лекції провів роз'яснювальну бесіду щодо запобігання випадкам насильства, хуліганства, нанесення моральної і фізичної шкоди. Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед студентської молоді сприяє формуванню правосвідомості і правової поведінки студентів, відповідальності за своє життя; розвиває активність, самостійність, створює умови для самореалізації особистості студента.
Це була не просто зустріч, а щире безпосереднє спілкування. Позитивним моментом лекції-дискусії було саме дискусійне обговорення проблематики, студенти мали активно задавати запитання й отримували вичерпні відповіді з правил дорожнього руху. Ми дякуємо представникові поліції Полтавського районного управління патрульної поліції в Полтавській області Валерію Семеній за змістовну та корисну інформацію та за високий професіоналізм і сподіваємося, що отримані знання під час занять допоможуть кожному.
*«Бінарна лекція» (від лат. Binarius – такий, що складається із двох частин) – це сучасна форма проведення лекції, що полягає у викладі матеріалу декількома лекторами, які взаємодоповнюють один одного. Розкриваючи одну і ту ж тему, вони ведуть дискусію між собою та залучають до обговорення аудиторію.