ЧОРНОБИЛЬ – БІЛЬ І СКОРБОТА УКРАЇНИ

   Однією з найбільших в історії людства техногенних екологічно-гуманітарних катастроф стала аварія на Чорнобильській атомній електростанції, розташованій на території України (тоді УРСР) в ніч на 26 квітня 1986 року. Початкове реагування на надзвичайну ситуацію разом із подальшою дезактивацією навколишнього середовища залучило понад 500 тисяч осіб і коштувало 18 мільярдів радянських карбованців — приблизно 68 мільярдів доларів США 2019 року (за курсом колишнього Держбанку СРСР).
   26 квітня 2024 року  студенти 1 курсу спеціальності Філологія відвідали захід з нагоди 38-ї річниці Чорнобильської трагедії, який провела к. і. н., доцентка кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Помаз Ю. В. Спікерка розповіла про головні причини катастрофи – проведення недостатньо правильно підготовленого електричного експерименту; низький рівень культури операторів, керівництва як станцій, так і міністерства електрифікації в цілому в галузі ядерної безпеки; недостатній рівень безпеки графіт-уранового реактора; помилки персоналу. Присутні також дізналися про наслідки аварії на ЧАЕС: радіоактивне зараження в радіусі 30 км, забруднення території площею майже 160 тисяч квадратних кілометрів, колосальні економічні збитки,  катастрофічний вплив на демографічну ситуацію в країні тощо.


   В Україні, мабуть, немає такого місця, яке б не було пов’язане з Чорнобильською трагедією. Комусь довелося ліквідовувати наслідки аварії, комусь – рятувати життя і здоров’я потерпілих, а хтось допомагав матеріально й морально. Цей день залишив по собі сумні спогади, наслідки тих подій і досі хвилюють багатьох людей.