Діяльність наукової лабораторії енергозбереження та відновлювальних джерел енергії

Працівниками лабораторії у процесі власних наукових досліджень, при обміні досвідом з та участі у міжнародних проектах, регіональних, українських та міжнародних семінарах та виставках накопичена інформація щодо:

  • новітніх методів та технологій енергозбереження у сільському господарстві та переробній промисловості (зменшення теплових втрат, рекуперація  повітря, системи обліку);
  • технологій відновлювальної енергетики (теплові сонячні колектори, теплові насоси, вітрові електростанції, комплексні системи, теплозабезпечення, сонячні батареї);
  • способів використання біомаси в сільському господарстві (пелетування, брикетування соломи та інших відходів сільського господарства, твердопаливні котли на деревині, соломі та інших відходах сільського господарства і т.ін., біогазові установки, когенераційні та тригенераційні установки).

 

Практична діяльність лабораторії:

 

  1. Проведення наукових досліджень на сучасному рівні, постановка й пошук шляхів розв’язання стратегічних проблем енергозбереження у рамках загальної наукової концепції ПДАУ.
  2. Забезпечення роботи комплексної установки з тепловодопостачання від геліоколекторів та теплового насосу;
  3. Залучення здобувачів вищої освіти до наукової роботи задля сприяння поліпшенню якості навчальної роботи.
  4. Розширення міжнародних наукових і освітніх контактів, наукові обміни, публікації результатів наукових досліджень і впровадження їх у виробництво.
  5. Проведення згідно з навчальними планами усіх видів навчальної роботи з дисциплін, за профілем лабораторії: «Енергозбереження та відновлювані джерела енергії», «Відновлювані джерела енергії», «Ресурсо- та енергозбереження», «Сучасні технології захисту довкілля».
  6. Проведення енергетичного аудиту будівель з наданням сертифікату енергетичної ефективності будівлі .
  7. Проведення курсів з енергетичного аудиту та обстеження інженерних мереж з наданням сертифікату.
  8. Консультування та попередні розрахунки проектів з відновлюваної енергетики, підбір енерегоефективного та енегозберігаючого обладнання та технологій для фермерських господарств, сільськогосподарських  та переробних підприємств. Типові проекти обладнання приватних будинків енергозберігаючими системами та системами відновлюваної енергетики.

 

Теплові сонячні колектори різних типів поєднані в єдину систему теплопостачання гуртожитку та ветеринарної клініки, що дозволяє отримувати виміри теплової енергії, яка поступає від кожного з них. Це дозволяє отримати порівняльну характеристику ефективності всіх видів сонячних колекторів представлених зараз на світовому ринку в умовах України і зокрема полтавського регіону.

Сонячні колектори

Стійка управління геліосистемою 

Мнемосхема комплексної системи теплопостачання

В комплексну систему теплопостачання входить також тепловий насос, що вмикається у разі коли не вистачає сонячної енергії. Система управління дозволяє отримувати та накопичувати технічні параметри роботи установки для подальшого аналізу. 

Вітрогенератор

В лабораторії працюють, вітрова установка, фотовольтажна система та електронне обладнання для монтажу систем «розумний дім».