Університет завжди гостинно вітав на своїй території всіх охочих познайомитись із флорою і фауною та іншими цікавинками студентського кампусу, площа якого становить майже 8 га. З настанням весни інтерес відвідувачів зростає, оскільки саме на території університету завдяки дбайливим співробітникам, викладачам і студентам щороку розквітають найстаріше на Полтавщині дерево магнолії, сакура, деревовидна півонія та ще багато інших прекрасних екзотичних рослин.
29 березня 2023 року до Полтавського державного агарного університету завітали гості із Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради — учні 5-К класу та їхня класна керівниця Світлана ОЛЕФІРЕНКО.
Спочатку школярі відвідали Народний музей історії ПДАУ, де його директорка Наталія ЛОКЕС люб’язно розповідала про основні історичні етапи становлення і розвитку ПДАУ, продемонструвала експонати та пояснила гостям їх призначення.
Наступною локацією став музей гирьового спорту, де Владислав ДЕРЕЗА розповів про історію появи гир, про всі експонати загалом і прокоментував історії найбільш цікавих і незвичних гир.
Пізнавальною виявилася зустріч школярів із Мариною АНТОНЕЦЬ, яка розповіла їм про лікарські трави Полтавщини, особливості їх збору, приготування сумішей і вживання.
Завершальною локацією став музей анатомії свійських тварин, де Тетяна МАРЧЕНКО не тільки розповідала про експонати, а й дозволила розкласти і зібрати макет внутрішніх органів корови та свині, що викликало у школярів пожвавлений інтерес.
5 квітня 2023 року до нашого університету завітали учні 8-А класу Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради спільно з учителькою фізики Валентиною ЗУЙ. Їхній візит був пов'язаний із науковою практикою, метою якого було поглибити знання з енергоефективності та енергоощадження. Тож головною локацією була лабораторія енергозбереження та відновлюваних джерел енергії. Екскурсію у лабораторії провів кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри екології, збалансованого природокористування та захисту довкілля Володимир КАЛІНІЧЕНКО. Він познайомив учнів із поняттям «відновлювані джерела енергії», пояснив будову та принципи роботи сонячних колекторів і батарей. Окремо зупинився на перевагах і недоліках останніх. Учнів зацікавили питання терміну окупності обладнання для добування електричної енергії, перспективи її збуту державі. Валентина Іванівна разом із Володимиром Миколайовичем спробували за допомогою математичних обрахунків продемонструвати економічну вигоду обладнання.
19 квітні 2023 року студенти Полтавського державного медичного університету медичного факультету № 1 6-го курсу 22-ї групи спільно з кураторкою доценткою Катериною ПІКУЛЬ завітали на екскурсію до нашого університету. Крім фотосесії під розкішною 40-річною магнолією і «зовсім юною» сакурою, майбутні лікарі виявили інтерес до відвідування музею кафедри нормальної і паталогічної анатомії та фізіології тварин. Екскурсію провела кандидатка ветеринарних наук Олена КИРИЧКО. Надзвичайно цікавою виявився полілог між майбутніми лікарями і ветеринарним лікарем із демонстрацією препаратів, скелетів, таблиць та інших зображень будови свійських тварин.
Потім студенти відвідали лабораторію лікарських рослин кафедри рослинництва, де доцентка кафедри Марина АНТОНЕЦЬ демонструвала лікарські трави як у засушеному вигляді, так і щойно зібрані на присадибній ділянці. Пізнавальною виявилася розповідь про історію виникнення траволікування й етапи його розвитку у працях відомих учених.
Під час усіх зустрічей оглядову екскурсію територією ПДАУ проводила доцентка кафедри будівництва та професійної освіти Юлія ОВСІЄНКО.
Усі відвідувачі отримали не тільки пізнавальне, а й естетичне задоволення від нашого університету. Подібні екскурсії не вичерпують огляду усіх цікавих місць нашого чудового закладу освіти, тому плануємо й інші, проте не менш цікаві зустрічі.