У рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» 29 листопада 2022 року в Полтавському державному аграрному університеті було проведено дискусійну панель "Психологічний гормезис у профілактиці булінгу в молодіжному середовищі", на якій були присутні студенти й викладачі ПДАУ. Актуальність цього питання на загальнодержавному рівні очевидна, враховуючи зовнішні фактори жорстокості та насильства, з якими зіткнулась наша країна.
Відкрив зустріч омбудсмен учасників освітнього процесу ПДАУ Олександр Помаз, який детально схарактеризував природу насильства як негативного явища, його визначення, різновиди та сучасні форми. Він також навів багато цікавих фактів і красномовних цифр, які ілюструють неймовірні масштаби «епідемії» насильства у світі.
Із цікавою доповіддю виступив старший викладач кафедри маркетингу Ігор Лядський, який презентував слухачам свій дещо провокаційний підхід до профілактики та подолання насильства у молодіжному середовищі. Він аргументував коректність і доцільність використання терміна «психологічний гормезис» як похідного від фізіологічного явища, наприклад, еустрес, який позитивно впливає на людину, мотивуючи її адаптацію до агресивних факторів зовнішнього середовища.
В обговоренні взяли участь викладачі та студенти ПДАУ, які висловили свою думку щодо концепції психологічного гормезису та її доцільності в контексті виховання молоді. Підсумок зустрічі підбила керівниця психологічної служби ПДАУ Ірина Плаксієнко, яка звернула увагу присутніх на деякі характерні особливості явищ «насильство» та «булінг» і необхідність відрізняти їх від звичайного конфлікту. Пані Ірина погодилася, що необхідно проводити серйозну профілактичну роботу і вчити молодь захищати себе та відстоювати свої права, проте вона наголосила, що булінг — це дійсно руйнівне явище, якому діти часто не можуть протидіяти. Тож таким дітям і підліткам необхідно надавати правову і психологічну допомогу для захисту своїх прав і покарання кривдників.