Екскурсія до Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського в межах навчальної практики

Навчальна практика є складовою частиною освітнього процесу у вищій школі, яка направлена на закріплення загальних і фахових компетенцій вивчення навчальних компонент.

Здобувачі вищої освіти за результатами вивчення дисципліни «Статистика» проходять навчальну практику і застосовують набуті теоретичні знання для використання у конкретних ситуаціях, знайомляться із практичною стороною проведення статистичних спостережень та організацією роботи органів офіційної статистики.

11 червня 2024 року в рамках навчальної практики здобувачі вищої освіти 2 курсу спеціальності Облік і оподаткування провели практичне заняття в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського та провели статистичне спостереження формування каталогів, картотек та бібліографічних описів книжкового фонду.

Фахівці бібліотеки детально розповіли про особливості формування бібліотечного фонду, проблеми із надходженнями нової літератури,  процедури вибуття даних засобів, формування статистичної звітності та перспективні напрямки розвитку даної діяльності. Студенти активно ставили питання, цікавилися рішенням проблемних ситуацій та проявляли інтерес до організації роботи бібліотеки в умовах воєнного стану.

Проведення занять навчальної практики на локаціях закладів, установ та підприємств забезпечує позитивний  ефект та визначені освітньою програмою результати навчання.

Здобувачі вищої освіти 2 курсу спеціальності Туризм в рамках навчальної практики "Туристичні ресурси України та туристичне краєзнавство" мали можливість  долучитися до роботи у  відділі краєзнавства та попрацювати з відповідними літературними джерелами, опрацювати внесок відомих українських вчених у формування краєзнавчих принципів С. Рудницького, Я. Жупанського, О. Любіцевої  на тему "Туристичне краєзнавство об'єкти, предмет, основні завдання".