Екскурсія на Миргородський завод мінеральних вод

Миргородський завод мінеральних вод – провідний вітчизняний виробник з багаторічним досвідом роботи та бездоганною репутацією. Підприємство оснащене найсучаснішим обладнанням, сертифіковане за міжнародними стандартами, тому є одним із передових у вітчизняній галузі.
У рамках договору про співробітництво, підписаного 13 червня 2024 року ректором Полтавського державного аграрного університету Олександром ГАЛИЧЕМ і директором ПрАТ «Миргородський завод мінеральних вод» Костянтином КРЯЖЕВИМ, відбулась екскурсія на підприємство студентів 1 та 2 курсів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія та викладачів кафедри біотехнології та хімії. Організаторами екскурсії були менеджер з персоналу ПрАТ «Миргородський завод мінеральних вод» Наталія ПІДГОРНА та завідувачка кафедри Таміла РОМАШКО.
Під час екскурсії студенти ознайомилися з виробничими процесами та обладнанням, методами очищення та всіма етапами розливу води, продукцією, яку випускає завод. Відвідувачі звернули увагу на мінімальну кількість персоналу, який задіяний у виробничому процесі, і на присутність комп’ютеризованих точок контролю виробництва. Підприємство оснащене сучасним обладнанням –  автоматизованою лінією з розливу мінеральної води Krones (Німеччина), продуктивністю 24 тис. пляшок на годину, сучасною лінією розливу питної води SIPA (Італія), що не має аналогів в Україні.
Контроль готової продукції здійснює акредитована виробнича лабораторія, в якій проводять мікробіологічні та фізико-хімічні дослідження. Лабораторію очолює випускниця факультету ветеринарної медицини ПДАУ Світлана ДУБИНА. Співробітники мікробіологічного відділу лабораторії ознайомили відвідувачів з  основними етапами та методами мікробіологічних досліджень: посів матеріалу на поживні середовища, отримання чистих культур мікроорганізмів, ідентифікація мікроорганізмів, процес автоклавування та інші важливі етапи проведення досліджень.
Отже, готова продукція проходить ретельний контроль якості на вході та виході, має привабливий зовнішній вигляд і надійно захищена від підробок.
Щиро вдячні колективу ПрАТ «Миргородський завод мiнеральних вод» за цікаву та змістовну екскурсію. Отримана інформація сприятиме належному опануванню студентами навчальних дисциплін інженерного спрямування за ОПП Біотехнології та біоінженерія.