Екскурсія учнів Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 імені Івана Петровича Котляревського до ПДАУ

Щорічно у Комунальному закладі «Полтавський міський багатопрофільний ліцей № 1 імені Івана Петровича Котляревського» наприкінці травня проводяться Дні науки, у програмі яких є традиційне відвідування одного із закладів вищої освіти міста Полтава – Полтавського державного аграрного університету. Екскурсію було проведено для восьмикласників 24 травня, а для дев’ятикласників – 29 травня. Разом із учнями до Університету завітали Птиченко Тетяна Анатоліївна, вчителька вищої категорії, вчителька-методистка, Тихоненко Юлія Володимирівна, вчителька математики, і Чорна Олександра Юріївна, вчителька української мови та літератури. Екскурсію організувала та супроводжувала Овсієнко Юлія Іванівна, доцентка кафедри будівництва та професійної освіти, кандидатка педагогічних наук, доцентка.

Першою локацією екскурсії була лабораторія відновлюваних джерел енергії ПДАУ. Мета відвідування саме цієї лабораторії – ознайомити учнів з основними напрямами енергоощадження і поліпшення енергоефективності. Актуальну й цікаву розповідь про різновиди сонячних батарей і колекторів, а також принципи їх роботи, головні переваги й недоліки, що проявляються в умовах тривалої експлуатації, приготував для гостей Олександр Миколайович Брикун, кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри будівництва та професійної освіти, науковий керівник навчально-наукової лабораторії енергозбереження та відновлюваних джерел енергії.

Старшокласники ознайомились із сучасними технологіями, пов’язаними із відновлювальними джерелами енергії.

Наступною локацією став музей анатомії свійських тварин, де Марченко Тетяна Миколаївна, завідувачка проблемної науково-дослідної лабораторії, розповіла про експонати, історію створення музею, цікаві факти із життя свійських і диких тварин. Учні поставили Тетяні Миколаївні різноманітні запитання про раціон харчування свійських тварин, види паталогій, представлених в експонатах музею, подробиці реставрації й відновлення експонатів та інші запитання, пов’язані з експозицією.

Третьою локацією була кафедра інформаційних систем та технологій, де кандидатка технічних наук, доцента, доцентка кафедри Одарущенко Олена Борисівна розповіла про штучний інтелект, нейронні мережі та їх застосування не лише у сільському господарстві, а й усіх сферах людської діяльності. До виступу із презентаціями долучилися студенти спеціальності 126 Інформаційні системи та технології.

Учні також побували біля скульптури «Одвічна годувальниця українського народу», де зробили фото на згадку та потерли їй п’ятачок для здійснення їхніх бажань. Старшокласники були задоволені підготовленою для них програмою і цікавилися наступними екскурсіями і можливими локаціями.

Викладачі, студенти й адміністрація Університету завжди привітно ставляться до гостей, залюбки проводять екскурсії його територією і розповідають про історію закладу освіти, його сьогодення і перспективи.