Гостьова лекція «Біотехнологічні методи захисту рослин»

15 травня 2024 року на кафедрі біотехнології та хімії Полтавського державного аграрного університету заступниця начальника Управління -начальниця відділу фітосанітарних заходів на кордоні Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Завенягіна Ганна Вячеславівна провела гостьову лекцію, присвячену Міжнародному дню здоров’я рослин, «Біотехнологічні методи захисту рослин» для студентів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія.

У своїй лекції вона наголосила, що використання безпечних методів захисту рослин є запорукою збереження життя і здоров’я людей та об’єктів навколишнього середовища. Для ефективного захисту рослин слід поступово збільшувати частку біологічних інтегрованих методів захисту рослин у загальному обсязі та проводити поступовий перехід на екологічно безпечні технології в аграрному секторі та інших галузях. Застосування біологічних методів захисту рослин сприяє зменшенню негативного впливу на навколишнє середовище.

Біологізація захисту рослин потребує постійних досліджень і розроблення нових технологій, а також засобів їх реалізації для подальшого впровадження у виробництво. Ганна Вячеславівна зазначила, що захисту рослин в аграрному виробництві приділяється все більше уваги, оскільки шкідники та хвороби рослин можуть значно знижувати врожайність сільськогосподарських культур та обсяги виробництва сільськогосподарської продукції. Враховуючи тісний зв'язок між рослинами та охороною довкілля, використання екологічно безпечних методів боротьби зі шкідниками та хворобами за допомогою інтегрованих і біологічних систем захисту рослин стає все більш важливим і перспективним.