Важливим елементом забезпечення високої якості підготовки здобувачів вищої освіти за ОПП Біотехнології та біоінженерія, зміцнення та вдосконалення практичного складника освітнього процесу, підвищення якості підготовки відповідно до реальних вимог ринку праці та мотивації здобувачів освіти до навчання є залучення професіоналів-практиків до освітнього процесу.
Саме тому 13 листопада 2024 року відбулася гостьова лекція на тему «Ліпосомальні наночастинки. Сучасні підходи доcтавки ліків» в межах навчальної дисципліни «Об’єкти біотехнологічних виробництв» за участю доцентки кафедри біотехнології, молекулярної біології та водних біоресурсів Державного біотехнологічного університету докторки філософії за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» Пилипенко Дар’ї Михайлівни.
Мета лекції – висвітлити ключові аспекти створення ліпосомальних наночастинок, їх властивостей, використання у виробництві біопрепаратів, а також наголосити на перспективах застосування цих систем у різних галузях. Особливу увагу було приділено технологіям, які забезпечують доставку препаратів до цільових об’єктів. Лекторка звернула увагу на закордонні та вітчизняні розробки й тенденції розвитку ліпосомальних препаратів.
Під час лекції учасники ознайомились із сучасними науковими розробками у цій галузі, обговорили практичні аспекти використання ліпосом у біотехнологіях, а також поставили запитання, які їх цікавили.
Пані Дар’я звернула увагу на те, що принципи, які застосовуються при розробленні ліпосомальних наночастинок для доставки фармацевтичних препаратів, також використовуються в аграрному виробництві для створення ефективних систем доставки біопрепаратів. Адже інкапсуляція корисних мікроорганізмів або біологічно активних речовин у наночастинки дозволяє забезпечити їхню стабільність, контрольоване вивільнення та цільове застосування в ґрунті чи на рослинах. Це підвищує ефективність використання ресурсів, знижує втрати активних речовин і мінімізує негативний вплив на довкілля.
Колектив кафедри висловлює Дар’ї Михайлівні щиру вдячність за цікаву та змістовну лекцію та сподівається на подальшу плідну співпрацю!