Інтернаціоналізація

Для покращення якості підготовки науковців  спеціальності 073 Менеджмент за ОНП Менеджмент гарант освітньої програми разом із групою забезпечення спеціальності намагаються зробити все можливе для формування якісної програми підготовки, підвищення якості наукового керівництва, покращення необхідної інфраструктури та розвитку сучасного дослідницького середовища, зокрема, міжнародного. За ініцітиви гаранта ОНП Менеджмент - Маркіної Ірини Анатоліївни, між Полтавською державною аграрною академією та рядом зарубіжних організацій були укладені договори про співробітництво, в межах яких здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти можуть реалізувати  право на міжнародну академічну мобільність, представлення, апробацію результатів власних наукових досліджень, залучення до розрозробки та реалізації проєктів тощо.

Наші міжнародні партнери, співпраця з якими ініційована кафедрою менеджменту:

1. Кооперативно-торговий університет Молдови (Trade Co-operative University of Moldovа).

Угода про співробітництво: Agreement on collaboration between Poltava State Agrarian Academy (Ukraine) and Trade Co-operative University of Moldova (Moldova) 2017-2022 рр.

Тема співробітництва: 

Розробка та вдосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур;

Обмін зразками сільськогосподарських культур нових сортів українського та бельгійського відбору з метою проведення наукових досліджень та лабораторних Аналізів;

Розробка спільних науково-дослідних програм та їх впровадження у відбір рослин, моніторинг родючості ґрунтів з експериментальних та посівних родовищ, захист рослин, зберігання та переробку продуктів рослинництва;

Обмін дослідниками з метою проведення наукових досліджень, організації та проведення наукових конференцій, семінарів тощо;

Обмін методичними матеріалами та науковими публікаціями;

Обмін учнями (навчальна практика, літні школи, студентські наукові конференції тощо);

Розробка та впровадження спільних міжнародних проектів;

Участь у міжнародних сільськогосподарських виставках з метою реалізації вищезгаданих напрямків співпраці.

Практичні результати співробітництва:

Проведення спільних досліджень.

Надання допомоги в публікації наукової роботи, статей тощо у провідних професійних виданнях своїх країн.

2. Академія торгівлі і послуг в Познані (Польща).

Угода про співробітництво:  Letter of confirmation for Staff Training, 21.05.2017-27.05.2017, Академія торгівлі і послуг

Тема співробітництва: Підвищення кваліфікації по програмі Erasmus+ 

Практичні результати співробітництва: 

Набуто досвід практичної роботи та професійної діяльності.

Поглиблено і розширено професійні знання, уміння і навички.

Засвоєно інноваційні технології, форми, методи та засоби навчання, вивчено педагогічний досвід, методів управління, застосування інноваційних технологій реалізації змісту навчання, що передбачає його диференціацію, індивідуалізацію, запровадження дистанційних, інформаційно-комунікативних технологій навчання.

Зміцнено міжкультурну  та міждисциплінарну комунікації, підвищено рівень  знань іноземної  мови

3. ГО «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку» (Чехія)

Угода про співробітництво:  Договір № 147/16 №4 від 28.02.2017 р. Договір укладено  на строк до 31.12.2022 р.

Тема співробітництва: Об’єднання наукового, практичного, наукового-дослідного та викладацького потенціалу задля проведення спільних наукових досліджень з актуальних проблем соціально-економічного розвитку України, реалізації спільних науково-освітніх проектів, наукових та науково-практичних конференцій, зустрічей, круглих столів, а також інших заходів, що виходять за межі вказаних напрямів і не суперечать статутній діяльності сторін, прагнучи налагодити і зміцнити практику між інститутського співробітництва.

Практичні результати співробітництва: 

Розробка та впровадження результатів спільних наукових досліджень та підтримка проектів у галузі освіти і науки.

Організація та проведення спільних наукових та освітніх заходів: конференцій, круглих столів, семінарів, вебінарів тощо.

Підготовка та видання спільних монографій, збірників наукових праць, навчальних посібників, підручників, тощо;

Розбудова партнерської мережі науки, освіти та бізнесу, комерціалізація конкурентоспроможних інтелектуальних продуктів Сторін на практиці функціонування вітчизняних бізнес-структур, зокрема, у рамках щорічнних науково-практичних конференцій: «Менеджмент ХХІ століття: глобалізаційні виклики» та «Управління ресурсним забезпеченням господарської діяльності підприємств реального сектору економіки», «Наукові розробки, передові технології, інновації», «Економічний розвиток: теорія, методологія, управління».

Обмін інформацією та досвідом науково-педагогічних кадрів, що має важливе значення для розвитку науково-дослідної та освітньої діяльності Сторін.

Підготовка та публікація статей у фахових виданнях, міжнародних виданнях, а також монографій, підручників, навчальних посібників та інших публікацій наукового характеру, що видаються Сторонами. Зокрема у рамках видання щорічних двох колективних монографій «Менеджмент ХХІ століття: глобалізаційні виклики» та «Безпека ХХІ століття: національні та геополітичні аспекти», які виконуються в межах науково-дослідних тем: «Управління соціально-економічною системою в умовах національних і глобалізаційних викликів України» (ПДАА), «Управління національною безпекою в умовах глобалізацій них викликів: макро-, мікро-, регіональний та галузевий рівні» (ПДАА) та «Макроекономічне планування та управління системою вищої освіти України: філософія та методологія» (НДІСР).

Спільне рецензування рукописів монографій, підручників, навчальних посібників, авторефератів докторських та кандидатських дисертацій, експертиза науково-дослідних робіт тощо.

4. Вища школа менеджменту інформаційних систем ISMA

Угода про співробітництво: Договір про співпрацю укладено на строк з 22.05.2018 р. до 22.05.2022 р.

Тема співробітництва:  

Здійснення спільних науково-дослідних проектів.

Проведення наукової співпраці та обміну викладачами та здобувачами.

Обмін навчальними програмами, програмами як випускників, так і аспірантів, спільна розробка навчальних матеріалів та викладання лекцій.

Практичні результати співробітництва: 

Організація та проведення спільних наукових та освітніх заходів: конференцій, круглих столів, семінарів, вебінарів тощо. Зокрема у рамках щорічних двох науково-практичних конференцій, а саме: «Менеджмент ХХІ століття: глобалізаційні виклики» та «Управління ресурсним забезпеченням господарської діяльності підприємств реального сектору економіки».

Підготовка та публікація статей у фахових виданнях, міжнародних виданнях, а також монографій, підручників, навчальних посібників та інших публікацій наукового характеру, що видаються Сторонами. Зокрема у рамках видання щорічних двох колективних монографій «Менеджмент ХХІ століття: глобалізаційні виклики» та «Безпека ХХІ століття: національні та геополітичні аспекти» в межах науково-дослідних тем: «Управління соціально-економічною системою  в умовах національних і глобалізаційних викликів України» (ПДАА), «Управління національною безпекою в умовах глобалізацій них викликів: макро-, мікро-, регіональний та галузевий рівні» (ПДАА) та «Розробка та оцінка організаційних та економічних аспектів інноваційного потенціалу Латвії на мікро- та макрорівні» (ISMA), «Інфо-комунікаційні аспекти економічної безпеки» (ISMA).

Договір про співробітництво

 

До уваги аспірантів - міжнародні партнери ПДАА, які можуть бути корисними в рамках вашого навчання та науково-дослідної роботи:

European University  

 

 

Центрально-Європейський Університет у м.Скаліца, Словаччина

Белорусская государственная орденов Октябрьской Революции и Трудового Красного Знамени сельскохозяйственная академия, г. Горки, Белоруссия    

           

  Жешувський університет, м. Жешув, Польща

Armenian National Agrarian University, м. Єреван, Вірменія

Государственный аграрный университет Молдовы

 

IAK AGRAR CONSULTING GMBH, BRG

Poznan university of Life Sciences

 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu — UMK

Varna University of Management, Болгария

Politechnika Lubelska, Polska

 

Досвід міжнародного співробітництва у системі підготовки здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 073 Менеджмент

У рамках науково-дидактичного співробітництва між Вищою школою управління охороною праці в Катовіцах (ВШУОП) і Полтавською державною аграрною академією аспіранти, що здобувають освіту за ОНП Менеджмент: Вовк Микола, Дюкарєв Дмитро, Довгаль Олександр пройшли стажування «Забезпечення якості освіти у вищих навчальних закладах», організоване ВШУОП для науково-педагогічних працівників партнерських навчальних закладів з України у період з 01 липня 2020 року по 30 вересня 2020 року в кількості 180 годин.

Програмою стажування було передбачено, зокрема,  огляд наступних тем:

1.    Система вищої освіти в Польщі (І і II освітній рівень, аспірантура, післядипломна освіта, профосвіта).

2.    Організація навчання у ВШУОП.

3.    Система забезпечення якості навчання

4.    Забезпечення безпечних і нешкідливих умов прані та навчання.

Аспіранти мали змогу дізнатися не лише про особливості забезпечення якості освіти у закладах вищої освіти Польщі та перспективи її підвищення, але й здобути неоціненний досвід співпраці в міжнародній площині.

 

Досвід залучення міжнародної наукової спільноти до освітньої діяльності за ОНП Менеджмент:

1. Tetyana Zubro, PhD, Assistant Professor, Department of International Political Relations, Faculty of International Relations, University of Economics in Bratislava, Slovakia

24.09.2020 НД "Методологія та організація управлінських досліджень" Тема лекції: Методика роботи над літературними джерелами 
 
2. Brockova Katarina, PhD, Associate Professor, School of International Relations, University of Economics in Bratislava, Slovakia
30.09.2020 НД "Методологія та організація управлінських досліджень" Тема лекції: Проблеми свободи і відповідальності вченого
 
3. Bondar Svetlana Vasilievna, Ph. D. in Economics, Associate Professor, Associate Professor, Department of Management and Marketing, Belarusian State Agrarian Technical University (Бондарь Светлана Васильевна, к.э.н., доцент, доцент кафедры менеджмента и маркетинга Белорусского государственного аграрного технического университета)
25.09.2020 НД "Сучасні та класичні теорії менеджменту" Тема лекції: Сучасні підходи до організації діяльності державного підприємства
 
4. Kovtunov Aleksandr, Ph. D. in Economics, Associate Professor, Associate Professor of the Department of Management and Marketing, Belarusian State Agrarian (Ковтунов Олександр Васильович, к.е.н., доцент, доцент кафедры менеджмента и маркетинга, Білоруський державний аграрний технічний університет)
29.03.2020  НД "Сучасні та класичні теорії менеджменту" Тема лекції: Розвиток теорії і практики менеджменту в аграрних підприємствах різних організаційно-правових форм 
 
5. Technical University Rakhmetulina Z., Ph. D. in Economics, Professor, Eurasian National University named after L.N.Gumilyov, Republic of Kazakhstan (Рахметулина Ж.Б., кандидат економічних наук, професор, професор кафедри економіки та підприємництва, Євразійський національний університет ім.Л.М.Гумильова, Республіка Казахстан)
15.10.2020  НД "Методологія та організація управлінських досліджень" Тема лекції: Професійний етос науковця
 

Польський досвід стратегічного планування здобувачів-менеджерів ПДАА

29 квітня 2021 року у межах співпраці між ПДАА та Університетом третього віку, що у м. Громадка (Польща), відбулася гостьова лекція  з дисципліни «Стратегії менеджменту» для здобувачів ступеня вищої освіти доктора філософії освітньої (освітньо-наукової) програми «Менеджмент» спеціальності 073 «Менеджмент». Лекцію підготували стейкхолдери освітньої програми, які виступили із інформаційними доповідями: Доктор Даріуш Павліщи (міський голова м. Громадка (Польща)), Доктор Марчін Кесі (декан Університету економіки в м. Бидгощ (Вища школа економіки)), Пьотр Пачоски (заступник міського голови м. Єленія Гора).

У доповідях були озвучені основні стратегічні плани, що дають органам місцевого самоврядування комплексний інструмент, який поєднує аналіз поточних подій, прогнози соціально-економічного розвитку та сценарії можливого майбутнього з виробленням стратегії його досягнення. Таке планування допомагає формувати загальне бачення перспектив і розробляти конкретні покрокові проєкти розвитку, зрозумілі для територіальної громади, стейкхолдерів і суспільства загалом.

Результатом заняття стало чітке розуміння важливості розробки стратегії під час планування управлінської діяльності, виявлений вплив стратегічного планування на залучення інвестиційних коштів. Аспіранти мали змогу задати питання представникам польської громади не тільки стосовно лекційного матеріалу, але і обговорити актуальні проблеми ресурсозбереження, розвитку персоналу, взаємодії між бізнесом і владою тощо. Деяким ЗВО ступеня «доктор філософії» вдалось навіть удосконалити навички володіння польською мовою. Подібні заходи підвищують рівень підготовки здобувачів спеціальності «Менеджмент», дозволяють розвинути в них навички «soft skills» та розширюють можливості подальшої наукової співпраці.

     

     

Щиро вдячні нашим партнерам за змістовну зустріч, цікаві та ґрунтовні доповіді!

 
Діяльність з виконання міжнародних договорів про співробітництво:
В межах міжнародного співробітництва, згідно укладеного договору, група забезпечення спеціальності 073 Менеджмент та здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за ОНП Менеджмент беруть участь у підготовці колективних монографій (англійською мовою):

«Security management of the XXI century: national and geopolitical aspects»

The monograph is prepared in the framework of research topics: «Management of national security in the context of globalization challenges: macro, micro, regional and sectoral levels» (state registration number 0118U005209, Poltava State Agrarian Academy, Ukraine), «Macroeconomic planning and management of the higher education system of Ukraine: philosophy and methodology» (state registration number 0117U002531, Institute of education content modernization of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Ukraine), «Infocommunication aspects of economic security»

 

«Management of the 21st century: globalization challenges»

The monograph is prepared in the framework of research topics: «Macroeconomic Planning and Management of the Higher Education System of Ukraine: Philosophy and Methodology» (state registration number 0117U002531, Institute of education content modernization of the Ministry of Education and Science of Ukraine, Ukraine), «Management of the socio-economic system in the context of national and global challenges» (state registration number 0117U003102, Poltava State Agrarian Academy, Ukraine), «Development and evaluation of organizational and economical aspects of Latvia’s innovative potentials at the micro and macro levels»

Монографії видаються у зарубіжному видавництві, що здійснює розсилку по європейським бібліотекам та університетам.

Монографіям присвоюється міжнародний стандартний номер (ISBN).

SECURITY OF THE XXI CENTURY: NATIONAL AND GEOPOLITICAL ASPECTS  (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 1)

SECURITY OF THE XXI CENTURY: NATIONAL AND GEOPOLITICAL ASPECTS (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 2)

SECURITY OF THE XXI CENTURY: NATIONAL AND GEOPOLITICAL ASPECTS. ISSUE 2.  (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 1)

SECURITY OF THE XXI CENTURY: NATIONAL AND GEOPOLITICAL ASPECTS. ISSUE 2.  (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 2)

MANAGEMENT OF THE 21ST CENTURY: GLOBALIZATION CHALLENGES (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 1)

MANAGEMENT OF THE 21ST CENTURY: GLOBALIZATION CHALLENGES (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 2)

MANAGEMENT OF THE 21ST CENTURY: GLOBALIZATION CHALLENGES  ISSUE 2. (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 1)

MANAGEMENT OF THE 21ST CENTURY: GLOBALIZATION CHALLENGES  ISSUE 2. (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor) (Частина 2)

MANAGEMENT OF THE 21ST CENTURY: GLOBALIZATION CHALLENGES  ISSUE 3. (In edition I.A. Markina, Doctor of Economic Sciences, Professor)