Конференція за результатами виробничої практики здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Інформаційні управляючі системи» та «Інформаційні управляючі системи та технології»

17 жовтня 2023 року на кафедрі Інформаційних систем та технологій Полтавського  державного аграрного університету відбулась студентська конференція за результатами проведення виробничих практик «Організаційно-аналітична практики» здобувачів першого бакалаврського рівня вищої освіти (2020 рік набору і 2021 рік набору) за освітньо-професійною програмою «Інформаційні управляючі системи» та «Стажування з фаху» здобувачів другого магістерського рівня вищої освіти (2022 рік набору) за освітньо-професійною програмою «Інформаційні управляючі системи та технології».

Відкрив конференцію і привітав учасників конференції завідувач кафедри, к.т.н., доцент Уткін Ю.В. Юрій Вікторович відзначив, що здобувачі вищої освіти, які проходили практику на підприємствах і в організаціях за Договорами практик, підтвердили набуті під час навчання теоретичні та практичні знання, і отримали схвальні відгуки щодо фахової підготовки студентів кафедри. Також було наголошено на тому, що студенти продемонстрували прагнення отримати фахові знання безпосередньо виконуючи завдання керівників від баз практик.

З привітальним словом до учасників конференції звернулась представник ТОВ «КвартСофт Агро» Діденко Наталія, голова  відділу технічної підтримки веб-сервісу SF (розробка компанії «КвартСофт»), яка зазначила, що плідна співпраця між компанією «КвартСофт Агро» та Полтавським державним аграрним університетом розпочалась з 2016 року (тоді ще заклад носив назву Полтавська державна аграрна академія). Яскравим прикладом цієї співпраці є безпосередньо проведення виробних і переддипломних практик здобувачів вищої освіти за відповідними освітньо-професійними програмами спеціальності 126 «Інформаційні системи та технології», в яких якій логічно поєднуються теоретичне навчання і виробнича практика, спрямована на формування у студентів професійних компетентностей за обраною професією.

Для здобувачів вищої освіти спеціальності 126 ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ ця виробнича практика дала  можливість не тільки безпосередньо виконувати практичні завдання під керівництвом фахових керівників, але й  поглибити знання та вирішити питання власної науково-дослідної роботи (кваліфікаційна робота). У межах цієї діяльності студенти мали змого побачити роботу співробітників компанії «КвартСофт Агро» та взяти безпосередню участь у виробничих процесах, а саме: створення електронної мапи полів з використанням різних методів розробки, складання схем сівозміни, внесення посивів, складання виробничих планів тощо. Н. Діденко зазначила, що під час виробничої практики практикант не засвоює «готові знання», запропоновані педагогом, а «видобуває» ці знання самостійно, формує способи дії, необхідні для вирішення поставлених завдань. Таким чином, можна констатувати, що виробнича практика з отримання професійних умінь і досвіду науково-дослідної діяльності - один з найважливіших шляхів підготовки студента до професійної діяльності в реальних умовах. Вона сприяє не тільки поглибленню і розширенню теоретичних знань, формування умінь використовувати нормативну, правову, довідкову документацію,але і придбання професійного досвіду, розвитку самостійності, творчої ініціативи, відповідальності і організованості майбутніх фахівців.

До привітального слова приєднались Загребельна Ірина Леонідівна, заступник директора ННІЕУПІТ зі спеціальностей «Економіка», «Міжнародні економічні відносини» та «Інформаційні системи та технології», к.е.н., доцент, а також Вакуленко Юлія Валентинівна, к.с.-г.н., доцент, керівник Навчально-наукового інституту комунікаційних та інноваційних освітніх технологій ПДАУ.

Свої доповіді за результатами проходження практики та за пыдсумками наукових досліджень під час проходження практики, представили наступні студенти:

Федорченко Марк, здобувач вищої освіти СВО Магістр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник к. т.н, доцент, Уткін Ю.В.

Канцібер Дмитро, здобувач вищої освіти СВО Магістр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник: к. ф.-м. н., професор Копішинська О.П.;

Кваша Артем, здобувач вищої освіти СВО Магістр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник : к. ф.-м. н., професор Флегантов Л.О.;

Рибка Анастасія, здобувач вищої освіти СВО Бакалавр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник: к.т.н., доцент Одарущенко О.Б.;

Срібна Єва, здобувач СВО Бакалавр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник к.т.н., доцент Одарущенко О.Б.;

Єфремов Андрій, здобувач СВО Бакалавр, здобувач СВО Бакалавр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник к.т.н., доцент Одарущенко О.Б.;

Михно Тимофій, здобувач СВО Бакалавр, здобувач СВО Бакалавр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник к.т.н., доцент Одарущенко О.Б.;

Ціпановська Дар’я, здобувач СВО Бакалавр, здобувач СВО Бакалавр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник к.т.н., доцент Одарущенко О.Б.;

Коряк Владислав, здобувач СВО Бакалавр, здобувач СВО Бакалавр, спеціальність 126 Інформаційні системи та технології, науковий керівник к.с-г.н., доцент Протас М.М.

  

Після кожної доповіді відбувалось обговорення озвученого питання, що свідчить про зацікавленість і обізнаність присутніх в наукових проблемах, які були досліджені студентами. Доповідачі змогли підтвердити результати своїх досліджень у відповідях на питання та зауваження.

Після обговорення доповідей, до учасників конференції звернулась Копішинська О.П., гарант освітньо-професійної  програми «Інформаційні управляючі системи»,к. ф.-м. наук, доцент, професор кафедри інформаційних систем та технологій, яка зазначила, що під час проходження виробничих практик «Організаційно-аналітична практика» та «Стажування з фаху» відбувається підбір та опрацювання матеріалу з фахових питань, які наші студенти обрали собі в якості тематики кваліфікаційних та науково-дослідних робіт робіт, як досвід для підтвердження поєднання класичних знань та вмінь, які вони отримують на заняттях в аудиторії університету з безпосереднім досвідом виконання завдань під керівництвом фахівця від бази практик.

За результатами роботи конференції сформовано Збірник тез доповідей конференція за результатами виробничих практик  здобувачів вищої освіти за освітньо-професійними програмами «Інформаційні управляючі системи» та «Інформаційні управляючі системи та технології»

 

Программа конференції