Круглий стіл в межах програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+

18 березня 2021 року відбувся круглий стіл з представниками місцевих підприємств-стейкхолдерів з метою презентації моделі експертного центру «Milk Local Product», діяльність якого орієнтована на виробництво і переробку молока з акцентом на традиційну місцеву продукцію в рамках  реалізації проєкту «Підвищення спроможності університетів ініціювати та брати участь у розвитку кластерів на принципах інновацій та сталості» (UniClaD) програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+

Було обговорено правові аспекти функціонування експертного центру «Milk Local Product», який буде створено в Полтавському державному аграрному університеті на факультеті технології виробництва і переробки продукції тваринництва, а також напрямів його подальшої співпраці із підприємствами-партнерами.

Оксаною Кравченко, к. с.-г. н., доц., проф. кафедри  технологій дрібного тваринництва запропоновано на обговорення проєкт Положення про функціонування експертного центру «Milk Local Product».

 

Тетяною Кодак, к. с.-г. н., доц. кафедри харчових технологій, презентовано модель експертного центру «Milk Local Product».

В обговоренні взяли активну участь представники місцевих підприємств-стейкхолдерів, учасники спільного наукового пілотного проєкту експертного центру «Milk Local Product»: Олександр Товстий, голова ФГ «ДОБРО-КРАФТ»; Оксана Скок, головний технолог сироварні «КозаЧка»; Юлія Ігнатьєва, менеджер ТОВ «Чуб Агроконцепт».

 

Окрім обговорення спрямування діяльності експертного центру «Milk Local Product» на підвищення конкурентоспроможності регіону завдяки створенню локальних продуктів на основі об’єднання місцевих виробників крафтової молочної продукції, значну увагу було зосереджено на аналізі освітніх програм зі спеціальності 204 Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва за І, ІІ і ІІІ рівнями вищої освіти та внесено ряд пропозицій з їх удосконалення.

Зокрема використання створеного експертного центру буде сприяти  підвищенню цінності дисертаційних досліджень, бакалаврських і магістерських робіт здобувачів вищої освіти; проведенню навчальних тренінгів та практичних занять для здобувачів вищої освіти; розробленню нових навчальних тем для реалізації освітніх програм; поєднанню класичних методів навчання з його прогресивними формами в академічному середовищі; залученню здобувачів вищої освіти в науково-дослідницьку діяльність і впровадження результатів на практиці.

Було відмічено, що освітній напрям  діяльності полягатиме у модернізації  магістерської програми, яка передбачатиме підготовку фахівців робітничої професії «Сировар».