Магнолія

Магно́лія (Magnolia) - великий рід рослин родини магнолієвих, містить близько 210 видів, названий іменем французького ботаніка П'єра Маньоля (фр. Pierre Magnol(1638-1715). Магнолія кобус (Magnolia kobus) на території Полтавської державної агарної академії

Інтродукована в 1865 році. Є одним з найбільш холодостійких видів магнолій. У природі ареал виду охоплює Японію і Корею. Виростає по схилах пагорбів, вздовж річок, іноді на низьких заболочених ділянках в співтоваристві з ясенем маньчжурським (Fraxinus mandshurica) і магнолією оберненояйцевидної (Magnolia obovata). Великих розмірів досягає в лісах острова Хоккайдо.

 До цього роду належить 80 видів, поширених у Північній і Центральній Америці, а також у Південно-Східній Азії.

Квітки магнолії великоквіткової використовують у парфумерії, а на її листках писали колись листи з південних курортів. Так-так, висушений листок підписували, клеїли на нього марку і... опускали листок у поштову скриньку.

Існує легенда, за якою квітки магнолій − це душі дівочі. Вони розпускаються навесні, щоб віддати їй своє тепло. І справді, температура повітря в бутонах завжди на кілька градусів вища за навколишню. Навіть жуки, а вони запилюють квітки магнолій, заповзають туди на ніч, ховаючись від заморозків.

Кожного року Полтавська державна аграрна академія щиро відкриває свої двері для тисяч місцевих жителів та гостей нашого міста, аби всі бажаючі могли насолодитися чарівною красою цих дивовижних квітів та ароматів.

Сьогодні ви не знайдете в академії жодної людини, яка б не мала фото біля цього, надзвичайної краси, дерева. Цікавою особливістю є і те, що кожна з чотирьох магнолій, що знаходиться на території академії, розпускається в різний час по черзі. Це повʹязано з тим, що знаходяться вони у різних частинах академії, тому першою розпускається та, що знаходиться на території «Південної експозиції», біля їдальні «Золота Нива» ПДАА.