Міжнародний форум Політика - Бізнес - Наука – Освіта: Сталий розвиток свинарства в Україні

27 березня 2025 року у рамках виконання проєкту 101083023 - SULAWE - ERASMUS-EDU-2022-CBHE «Sustainable Livestock Production and Animal Welfare» (SULAWE) відбувся Міжнародний форум Політика - Бізнес - Наука – Освіта: Сталий розвиток свинарства в Україні, який мав на меті висвітлити актуальні питання сталого розвитку свинарства та благополуччя тварин, які є важливими для розуміння сучасних тенденцій та майбутнього розвитку галузі.

Робота конференції була зосереджена на конкретних темах, які є важливими для фахівців господарств, керівників різних рівнів, а також науковців.

З привітальними промовами до учасників конференції звернулись перший заступник Міністра Міністерство аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, ректор Національний університет біоресурсів і природокористування України Вадим Ткачук та керівник проєкту SULAWE, професор Університету прикладних наук Нюртінґен-Ґайслінґен (Німеччина) Гаінріх Шюле.

Конференція була організована за двома ключовими сесіями «Актуальні виклики для європейського та українського сектору свинарства з точки зору сталості та благополуччя тварин» і  «Трансформація українського сектору свинарства в напрямку сталого розвитку та забезпечення благополуччя тварин», а також панельній дискусії з експертами: «Шляхи вирішення поточних проблем свинарства».

З цікавими і актуальними доповідями виступили спікери з Міністерства аграрної політики та продовольства України (Віталій Крючков), Асоціації "Свинарі України" (Олександра Бондарська, Оксана Юрченко), Університету прикладних наук Нюртінґен-Ґайслінґен (Кристина Бекер, Марен Берно), Шведського університету сільськогосподарських наук (Касим Машуд, Якуб Бабол), QFTP (Вікторія Лець), Національного університету біоресурсів і природокористування України (Анна Лихач), AVA GROUP (Константин Махно).

Від Полтавського державного аграрного університету у конференції взяли участь викладачі і здобувачі вищої освіти І-ІІІ рівнів за ОП Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва. У панельній дискусії взяла участь професорка кафедри біології продуктивності тварин імені академіка О.В. Квасницького Світлана Усенко.