Наукова тематика кафедри геоматики, землеустрою та планування територій

Агроландшафтне планування землекористування сільських територій Полтавської області

Назва розробки «Агроландшафтне планування землекористування сільських територій Полтавської області» (№ державної реєстрації 0122U000529)
Керівник наукової розробки: ПІБ (посада, вчене звання);  Шевчук Сергій Миколайович, завідувач кафедри геоматики, землеустрою та планування територій, доктор географічних наук, професор
Контакти (тел.; ел. пошта) 0971479265, serhii.shevchuk@pdau.edu.ua
Тематика розробки (суть розробки, основні характеристики) Розробка моделей агроландшафтного планування сільських територій для територіальних громад Полтавської області.
Сфера використання Регіональний розвиток, планування територій, місцеве самоврядування.
Основні переваги розробки (порівняння зі світовими аналогами) НДР присвячена розробці теоретичних засад та прикладних положень планування землекористування територій громад Полтавської області на агроландшафтній основі. За результатами виконання проєкту буде здійснено комплексну оцінку території Полтавської області щодо сучасного стану землекористування та розроблено типові моделі оптимізації агроландшафтного планування сільських територій для територіальних громад Полтавської області на засадах їх сталого розвитку.
Вирішує проблеми

1. Сталого землекористування.

2. Планування землекористування.

3. Функціональних територій землекористування

4. Кадастру територій.

5. Комплексного розвитку територіальних громад.
Пропонуємо Моделі оптимізації агроландшафтного планування сільських територій для територіальних громад Полтавської області.
Стан готовності розробки Терміни виконання січень 2022 – грудень 2026 рр.
Реєстраційна форма Агроландшафтне планування землекористування сільських територій Полтавської області» (Шевчук С.М.)

 

 

«Забезпечення ефективності падання інформаційних та консультаційних послуг у сфері інжинірингу, геології, землевпорядкування та геодезії»

Назва розробки «Забезпечення ефективності падання інформаційних та консультаційних послуг у сфері інжинірингу, геології, землевпорядкування та геодезії» (№ державної реєстрації 0123U000277)
. Керівник наукової розробки: ПІБ (посада, вчене звання) Чувпило Вадим Вікторович, доцент кафедри геоматики, землеустрою та планування територій, кандидат наук з державного управління
Контакти (тел.; ел. пошта) 0967531923, vadym.chuvpylo@pdau.edu.ua
Тематика розробки (суть розробки, основні характеристики) Дослідження та оптимізація методів і процесів, що підвищують якість та результативність послуг для успішної реалізації проектів у галузях інжинірингу, геології, землевпорядкування та геодезії
. Сфера використання Геодезія та землеустрій
Основні переваги розробки (порівняння зі світовими аналогами) НДР присвячена розробці шляхів підвищення якості проєктів за рахунок більш точних і своєчасних даних, оптимізацію витрат і ресурсів завдяки ефективнішим процесам, підвищення конкурентоспроможності організацій, які надають ці послуги, та покращення загального задоволення клієнтів
Вирішує проблеми

1. Усунення помилок та скорочення часу на підготовку і передачу інформації, що впливає на якість прийняття рішень у проєктах.

2. Зниження витрат завдяки впровадженню більш ефективних методів та технологій в процес надання послуг.

3. Вдосконалення процесів за рахунок впровадження нових технологій, що відповідають актуальним стандартам і практикам галузі.
Пропонуємо Комплекс рекомендацій, стандартів, методологій або програмного забезпечення, спрямованих на оптимізацію та підвищення ефективності надання інформаційних і консультаційних послуг у сфері інжинірингу, геології, землевпорядкування та геодезії
Стан готовності розробки Терміни виконання лютий 2023 – лютий 2025 рр.
Реєстраційна форма Забезпечення ефективності падання інформаційних та консультаційних послуг у сфері інжинірингу, геології, землевпорядкування та геодезії (Чувпило В.В.)

 

«Мохоподібні та мохова рослинність природних, синантропних та урбанізованих екосистем: бріофлора, синтаксономія, охорона»

Назва розробки «Мохоподібні та мохова рослинність природних, синантропних та урбанізованих екосистем: бріофлора, синтаксономія, охорона» (№ державної реєстрації  0124U003863)
. Керівник наукової розробки: ПІБ (посада, вчене звання) Гапон Світлана Василівна, професор кафедри геоматики, землеустрою та планування територій, доктор біологічних наук, професор
Контакти (тел.; ел. пошта) 066474750, svitlana hapon@pdau.edu.ua
Тематика розробки (суть розробки, основні характеристики) Дослідження мохоподібних та мохової рослинності України в межах Лісостепу України, їх класифікація, охорона; синтаксономія бріоценозів та укладення класифікаційної схеми бріофітної рослинності.
. Сфера використання Ботаніка, бріологія, бріосинтаксономія, геоботаніка, екологія рослин, охорона природи
Основні переваги розробки (порівняння зі світовими аналогами)

Укладення конспекту бріофлори регіону дослідження, встановлення її раритетної складової та накреслення заходів охорони.

Укладення критичного зведення із синтаксономії бріофітної рослинності України за принципами еколого-флористичного підходу (Браун-Бланке).
Вирішує проблеми

1. Створення регіонального конспекту бріофлори Лісостепу України.

2. Створення четвертого наближення синтаксономії мохової рослинності України,  в тому числі Лісостепу України на 20-роки ХІХ ст.

3. Укладення класифікаційної схеми бріофітної рослинності регіону за еколого-флористичною класифікацією на основі методу Браун-Бланке.

Пропонуємо Комплекс рекомендацій, методичних прийомів для дослідження бріоценозів та їхньої класифікації за еколого-флористичною класифікацією.
Стан готовності розробки Терміни виконання  01.2024 –  12.2028 рр.
Реєстраційна форма «Мохоподібні та мохова рослинність природних, синантропних та урбанізованих екосистем: бріофлора, синтаксономія, охорона» 

"Геодезичний моніторинг територій для потреб комплексного планування» 

Назва розробки Геодезичний моніторинг територій для потреб комплексного планування» (№0124U003867)
. Керівник наукової розробки: ПІБ (посада, вчене звання) Домашенко Галина Тимофіївна, доцент кафедри геоматики, землеустрою та планування територій, кандидат технічних наук, доцент
Контакти (тел.; ел. пошта) halyna.domashenko@pdau.edu.ua
Тематика розробки (суть розробки, основні характеристики) Розробка та впровадження ефективних методів геодезичного моніторингу територій для забезпечення комплексного планування, що враховує потреби сталого розвитку, безпеки та відновлення інфраструктури в постконфліктний період
. Сфера використання Геодезія та землеустрій
Основні переваги розробки (порівняння зі світовими аналогами)

1) розробці інноваційної методики геодезичного моніторингу для точного оцінювання змін у землекористуванні та геодинамічних процесах, що впливають на території, призначені для комплексного планування;

2) створенню інтегрованої системи просторового аналізу, яка дозволить прогнозувати та мінімізувати ризики, пов'язані з геодинамічними змінами, для підтримки стабільності та безпеки інфраструктури.

Вирішує проблеми

1. Впровадження геодезичних даних у практику комплексного планування, що забезпечить ефективніше використання земельних ресурсів та оптимізацію процесу територіального планування.

2. Зниження витрат завдяки впровадженню ефективніших методів в процесі проведення геодезичного моніторингу при комплексному плануванні територій.

Пропонуємо Комплекс методичних рекомендацій, методичних прийомів, спрямованих на оптимізацію та підвищення ефективності надання послуг у сфері геодезичного моніторингу при комплексному плануванні територій.
Стан готовності розробки Терміни виконання січень 2024 – грудень 2028 рр.
Реєстраційна форма «Геодезичний моніторинг територій для потреб комплексного планування» (№0124U003867)

 

 

План наукової роботи кафедри 2024 р.