Науково-практичний семінар для здобувачів вищої освіти третього освітньо-наукового рівня доктора філософії «Категорії журналів та публікаційні навички»
15 листопада 2023 року в стінах Полтавського державного агарного університету для здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії різних років набору всіх спеціальностей було проведено науково-практичний семінар на тему: «Категорії журналів та публікаційні навички».
Метою запропонованого здобувачам заходу стало ознайомлення учасників освітнього процесу із існуючими на території України різновадими категорій журналів та особливостями написання статтей до фахових видань.
Організатором заходу була завідувачка аспірантури і докторантури Полтавського ДАУ, кандидат економічних наук, доцент Олена СІРЕНКО. Пані Олена привітала всіх учасників заходу, ознайомила з порядком денним та надала слово доктору ветеринарних наук, професору кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи Віталію МЕЛЬНИЧУКУ, який є нанковим керівником здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії освітньо-наукової програми Ветеринарна медицина, і, також виконує обов’язки відповідального редактора наукового журналу «Scientific Progress & Innovations».
Отож, у своїй доповіді Віталій Васильович максимально доступно та на прикладах розповів здобувачам про існуючі на території України відповідно до Наказу МОН України категорії журналів, пояснив різницю між цими виданнями. Окрім того, учасникам заходу було представлено електронний ресурс, за допомогою якого здобувачі різних спеціальностей з легкістю можуть відшукати журнал відповідної категорії за обраною спеціальністю. Доповідач продемонтрував особливості роботи з вищевказаним ресурсом.
У ході доповіді пане Віталій, також, мав змогу ознайомити учасників заходу з науковим журналом «Scientific Progress & Innovations», що відноситься до категорії Б. Варто зазначити, що засновником та видавцем вказаного періодичного наукового видання є Полтавський державний аграрний університет. На широкий загал було представлено сайт видання, архів номерів та вимоги для авторів.
Окрему увагу було приділено актуальними питанням належного оформлення рукописів, що подаються до редакцій журналів, особливостям написання різних структурних розділів статей. Загалом, під час семінару були розглянуті важливі та актуальні питання пошуку видань категорій А та Б для публікації матеріалів дисертаційних досліджень та їх належного оформлення.
Всі охочі мали змогу поставити важливі для себе запитання та отримати на них вичерпні відповіді. Вважаємо, що проведений захід був цівками та корисним для всіх учасників.