Науковий гурток «Прикладна електротехніка»

26  листопада 2024 року відбулося чергове засідання гуртка «Прикладна електротехніка» здобувачів вищої освіти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка на тему «Аналіз перспективних напрямків використання УФ-випромінювання в електричній інженерії», де керівник гуртка, професор кафедри механічної та електричної інженерії Анатолій Семенов, ознайомив студентів із сучасними підходами до використання ультрафіолетового випромінювання в різних галузях електричної інженерії.

Студенти активно обговорювали можливості застосування ультрафіолетового випромінювання для підвищення енергоефективності та безпеки електроустановок, висловили пропозиції щодо довговічності матеріалів, що піддаються впливу УФ-променів, і способів зменшення негативного впливу такого випромінювання.

Наприкінці засідання відбулася жвава дискусія, яка стосувалася технічних, економічних та екологічних аспектів використання УФ-технологій в інженерії. Обговорення дозволило студентам не лише поглибити свої знання про перспективні напрямки використання УФ-випромінювання, а й розглянути можливості його інтеграції в сучасні електроінженерні системи.

  


21 березня 2024 року відбулося чергове засідання гуртка «Прикладна електротехніка» здобувачів вищої освіти спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на тему: «Перспективні напрямки використання ультрафіолетового випромінювання у науці та техніці».
Під час засідання керівник гуртка, професор кафедри механічної та електричної інженерії Анатолій Семенов представив результати останніх досягнень з даної тематики, а також можливі напрямки перспективних досліджень.
Учасники гуртка активно брали участь в обговоренні. Висловили свої думки з приводу потенційного застосування ультрафіолетового випромінювання у сучасному світі. Засідання гуртка завершилося загальним висновком про важливість наукових досліджень УФ-технологій в аграрній галузі.

  


29 листопада 2023 року відбулося засідання гуртка «Прикладна електротехніка» здобувачів вищої освіти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, де вони мали змогу ознайомитися з нормативно-технічною документацією на джерела світла різного призначення та номенклатури, відпрацювати сучасні методики дослідження продукції на відповідність вимогам стандартів, здійснити контрольні вимірювання світлового потоку та ознайомитися з принципами розрахунку.

  


Здобувач вищої освіти спеціальності 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка СУПРОВИЧ Олександр 09 листопада 2023 року  під керівництвом доцента кафедри механічної та електричної інженеріі, к.т.н. БАСОВОЇ Юлії  брав участь у ІІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції «Ефективне використання енергії: стан і перспективи».  Тези доповіді опубліковані у збірнику наукових праць.


З 01 вересня 2023 року студентському науковому гуртку «Енергоефективні джерела світла» змінено назву на «Прикладна електротехніка» (керівник к.ф.м.н., доцент Анатолій СЕМЕНОВ).


У зв'язку з кадровими змінами на кафедрі механічної та електричної інженерії студентському науковому гуртку «Сонячні електричні станції» змінено назву на «Енергоефективні джерела світла» (к.ф.м.н., доцент Анатолій СЕМЕНОВ; к.т.н., доцент Юлія БАСОВА).


19 жовтня 2022 р. відбулося засідання студентського наукового гуртка «Сонячні електричні станції» (д.т.н., професор Олександр МОРОЗ; к.т.н., доцент Юлія БАСОВА) спеціальності Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.

Тематика зустрічі: «Основні елементи мережевої сонячної електричної станції та прогнозування генерації».

 
Сонячні електричні станції мають важливе значення для підтримки енергетичної системи України особливо в умовах війни, оскільки вони розосереджені по всій території країни і навіть при завданні ударів по них, можуть швидко відновлювати генерацію при відносно невеликих витратах.