Навчально-наукова лабораторія "Загальної біотехнології"

Матеріально-технічне забезпечення

 

Cвідоцтво про відповідність стану системи вимірювань


25 листопада 2024 року в навчально-науковій лабораторії «Загальної біотехнології» кафедри біотехнології та хімії Полтавського державного аграрного університету на замовлення ТОВ «Сівеко» було проведено комплексне дослідження проб води.
 

У навчально-науковій лабораторії «Загальної біотехнології» виконується ряд господарсько-договірних тематик, які передбачають визначення основних елементів живлення рослин – азоту, фосфору та калію в ґрунті. Також визначаються такі показники, як електропровідність та pH ґрунту.

З 11 по 15 листопада 2024 року співробітники навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» проводили дослідження торфу на вміст азоту, фосфору та калію. 

Читати далі...


У навчально-науковій лабораторії «Загальної біотехнології» кафедри біотехнології та хімії Полтавського державного аграрного університету виконуються дослідження рідких карбамідно-аміачних сумішей (КАС), а саме визначення показника заломлення, питомої ваги, вмісту амонію нітрату, карбаміду (сечовини), загального азоту та води. Дослідження проводяться на замовлення СФГ «Дослідне» з метою оцінки якості добрив.

Упродовж 8–12 квітня 2024 року співробітники навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» згідно зі сферою процесів вимірювання до свідоцтва про відповідність стану системи вимірювання № 037-23 від 19.06.2023 досліджували ґрунти на замовлення ТОВ «Разта».

 

Читати далі...


Матеріально-технічне забезпечення кафедри біотехнології та хімії поповнилося новим сучасним обладнанням, а саме спектрофотометром ULAB 102( призначений для вимірювання коефіцієнта пропускання, оптичної щільності досліджуваних твердих і рідких проб під час проведення різного роду аналізів і обчислення оптичної щільності) та сушильною шафою СНОЛ 67/350.

  

 


На кафедрі біотехнології та хімії навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології ПДАУ функціонує навчально-наукова лабораторія «Загальної біотехнології».

Свою діяльність лабораторія розпочала у 2020 році, отримавши Свідоцтво про відповідність стану системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005. З того часу лабораторія виконує дослідження на визначення:

- вмісту в ґрунтах: фосфору загального, фосфору (Palintest), азоту нітратного, азоту (Palintest), іонів карбонату і бікарбонату, гідролітичної кислотності, рН ґрунту (Palintest), органічної речовини, лужногідролізованого азоту, алюмінію (Palintest), аміаку (Palintest), калію (Palintest), кальцію (Palintest), купруму (Palintest), магнію (Palintest), мангану (Palintest), сульфуру (Palintest), феруму (Palintest), електропровідності та TDS;
-  вмісту у воді: іонів фтору;
-  вмісту у фітомасі: азоту нітратного;
-  вмісту в кормах, комбікормах та комбікормовій сировині: азоту нітратного;
-  вмісту у добривах: сульфатів, фосфору загального, калію, амонійного азоту, вільних гумінових кислот та компонентів карбамідно-аміачних сумішей (азоту нітратного, сечовини, загального азоту, води).

Окрім досліджень, в лабораторії також проводяться здобувачами вищої освіти дослідження у сфері біотехнології. Ці дослідження студенти виконують як під час навчального процесу так і поза ним. На базі навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» функціонує студентський науковий гурток «Біосфера».

                          

                    

 


Науково-дослідна робота в лабораторії «Загальної біотехнології»


15 вересня 2023 року відбулась зустріч директора навчально-наукового інституту агротехнологій селекції та екології професора Миколи МАРЕНИЧА, професора кафедри біотехнології та хімії Ірини КОРОТКОВОЇ та завідувача кафедри рослинництва, професора Володимира ГАНГУРА з керівництвом компанії  ТОВ "ТОРФДОМ-МЧ" Генеральним директором Олегом ГОГЕНКО та керівником компанії Олегом ТОЛСТУНОМ. Серед видів діяльності, якими займається компанія  є «Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук».

Останнім часом постало питання виготовлення якісних органічних добрив з природної сировини – торфу, на який багата Дніпропетровщина. З метою аналізу пробних продуктів, які будуть використовуватись, як гумінові добрива при вирощуванні сільськогосподарських культур, в навчально-наукову лабораторію «Загальної біотехнології» були надіслані зразки: Гумат калію (баластний, сухий), Гумат натрію (баластний, сухий), Гумат (базовий, рідкий), Гумат калію (рідкий), Гумат натрію (рідкий), в яких було визначено вміст гумінових кислот.

Під час зустрічі відбулось обговорення отриманих результатів і перспектив щодо впровадження гуматних добрив у виробництво та укладення договору про співпрацю. Сторони обмінялись необхідною інформацією та домовились про подальшу співпрацю.

  

  

  

 

 


Впродовж квітня 2023 року співробітники навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» кафедри біотехнології та хімії проводили дослідження грунтів по договору про надання соціально-спрямованих дорадчих послуг по розробці і передачі науково-технічної продукції, а також по договору на виконання науково-дослідних робіт.

Проводилося дослідження властивостей грунтів (рН, електропровідність, показник TDS, вміст Азоту, Фосфору, Калію, Магнію, Кальцію, Мангану та Купруму) з різних грунтових горизонтів Тростянецької міської територіальної громади Сумської області, а саме: с. Солдатське , с. Мащанка, с. Вишневе, с. Лучка, с. Буймер, с. Печини, с. Машкове, с. Станова та с. Кам’янецьке.

Також проводилося дослідження грунтів Полтавської області (рН, електропровідність, показник TDS, вміст Азоту).

       

   



Співробітники навчально-наукової лабораторії загальної біотехнології проводять аналітичні визначення, які в подальшому стають підґрунтям для складання картограм родючості ґрунту, надання рекомендацій із раціонального використання земель господарства, вживання заходів зі збереження та відтворення родючості ґрунту.

Технічне оснащення лабораторії дозволяє визначати вміст рухомих сполук фосфору й калію в ґрунті, рН ґрунтового розчину, гідролітичну кислотність, вміст нітратного азоту, вміст іонів карбонату і бікарбонату в ґрунті, іонів фтору у воді, азоту нітратного у фітомасі, азоту нітратного у кормах і комбікормах.

КОМПЛЕКСНИЙ АНАЛІЗ ГРУНТУ

АНАЛІЗ ВОДИ

АНАЛІЗ КОРМІВ, КОМБІКОРМІВ І КОМБІКОРМОВОЇ СИРОВИНИ

АНАЛІЗ ФІТОМАСИ