Неформальна освіта науково-педагогічних працівників кафедри біотехнології та хімії

Проходження курсу "Біоенергетика для викладачів"
 
Професорка кафедри Ірина КОРОТКОВА опанувала курс «Біоенергетика для викладачів», на платформі Prometheus, тривалістю 10 годин. Курс, розроблений НТЦ «Біомаса», дозволяє інтегрувати сучасні підходи до біоенергетики та відновлюваної енергетики в освітній процес. Зміст Курсу охоплює 10 лекцій та 10 тестів після опанування матеріалу кожної лекції.
Тематика лекцій присвячена:
Лекція 1. Сучасний стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні та у світі
Лекція 2. Технології та обладнання для виробництва теплової енергії з біомаси
Лекція 3. Технології та обладнання для виробництва тепла і електроенергії з біомаси
Лекція 4. Техніко-економічна оцінка виробництва теплової та електричної енергії з біомаси
Лекція 5. Кращий досвід країн ЄС із заготівлі та постачання біомаси для енергетичного використання
Лекція 6. Технології та обладнання для виробництва біогазу
Лекція 7. Технології збагачення біогазу
Лекція 8. Техніко-економічне обґрунтування проєктів із виробництва біогазу/біометану
Лекція 9. Технології та обладнання для виробництва гранул та брикетів із біомаси
Лекція 10. Зберігання біомаси, призначеної для енергетичного використання
 

Участь у відкритій лекції

12 грудня професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина КОРОТКОВА взяла участь у відкритій лекції на тему «Генеративний штучний інтелект і освіта: можливості та виклики». Спікер - професор Майк Шарплз (Mike Sharples), почесний професор Інституту освіти Відкритого університету Великобританії.

Під час лекції було висвітлено ключові виклики, які генеративний ШІ ставить перед вищою освітою: виявлення завдань, виконаних за допомогою штучного інтелекту, розробка рекомендацій щодо доцільного використання ШІ у викладанні й оцінюванні, створення програм ШІ-грамотності для студентів і викладачів тощо. Розглянуті майбутні перспективи використання соціального генеративного штучного інтелекту для підтримки командного навчання та створення спільнот практиків. Лектор акцентує увагу на необхідності готувати здобувачів вищої освіти до майбутнього, де ШІ виступатиме як інструмент для аналізу, проєктування та творчості, що потребує обережного використання та глибокого розуміння його можливостей і обмежень.


Участь у відкритій лекції

10 грудня професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина КОРОТКОВА взяла участь у відкритій лекції на тему «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні». Спікер - професор Роуз Лаккін, почесний професор Університетського коледжу Лондона, Великобританія.

Під час відкритої лекції були висвітлені питання, пов’язані із можливостями, які ШІ відкриває для вдосконалення освітнього процесу, а також привернута увага потенційним ризикам, які важливо враховувати при впровадженні новітніх технологій. Наскрізною темою виступу професора Роуз Лаккін були етичні питаннях використання ШІ здобувачами вищої освіти.
 
 

 

Неформальна освіта для викладачів: онлайн-курс "Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах" на платформі Prometheus
 
Професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина Короткова успішно пройшла онлайн-курс "Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах" та отримала сертифікат. Програма складалася з трьох модулів, опанувавши які, слухачі тепер мають змогу поглянути по-новому на роль викладача у забезпеченні якості освіти, використовувати методи зворотного дизайну для створення силабусу курсу, планувати та впроваджувати ефективні зміни на різних рівнях, обирати різні проєкти, що підтримують розвиток викладачів у ЗВО тощо.
 

Неформальна освіта для викладачів: онлайн-курс «Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)» на платформі Prometheus

Професорка кафедри біотехнології та хімії Ірина Короткова успішно пройшла онлайн-курс «Англійська для STEM (наука, техніка, інженерія та математика)» та отримала сертифікат. Курс складається із п’яти розділів:
Unit 1: Is the Earth Getting Warmer?
Unit 2: The Greenhouse Effect
Unit 2: The Greenhouse Effect: Lesson Choices
Unit 3: The Impacts of Climate Change on our World
Unit 4: Discovering Cleaner Energy Sources to Power the World
Unit 5: Discovering Cleaner Energy Sources to Power the World: Lesson Choices
Під час занять слухачі прагнуть поліпшити навички та лексичні знання англійської мови для науки. Здобуті знання можна надалі використовувати в професійній діяльності.


 


Неформальна освіта для викладачів: онлайн-курс "Англійська мова. Elementary level (A1-A2)" на платформі Prometheus

Співробітники кафедри біотехнології та хімії завідувачка кафедри кандидатка хімічних наук Таміла Ромашко, професорка кафедри кандидатка хімічних наук Ірина Короткова та завідувачка навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» Катерина Благодарь успішно пройшли курс на платформі Prometheus «Англійська мова. Elementary level (A1–A2)» та отримали електронні сертифікати. Курс складається з 25 відеолекцій, інтерактивних занять і форумів, де слухачі ставили запитання. Під час занять слухачі мають змогу поновити словниковий запас з англійської мови, відновити знання граматики та тренувати навички аудіювання. Здобуті знання вони зможуть надалі використовувати в професійній діяльності.