Неформальна освіта у підготовці магістрантів спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)

Безперервна освіта є не тільки сучасним трендом, а й необхідною складовою підвищення професійної компетентності та конкурентоспроможності фахівців усіх спеціальностей. Саме безперервність освіти забезпечує соціалізацію особистості випускників закладів освіти.

Сучасний освітній процес студентів Університету здійснюється не лише під час занять в аудиторіях і на онлайн-платформі Moodle, а й з використанням додаткових можливостей неформальної освіти. Викладачі освітньої програми створюють усі умови для того, щоб студенти ще під час навчання формували в себе потребу постійного вдосконалення й оновлення фахової компетентності завдяки участі у неформальній освіті. Такий досвід є важливим для майбутніх магістрів професійної освіти в таких галузях, як аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології.

Відповідно до Положення про порядок визнання результатів навчання, здобутих у неформальній та інформальній освіті здобувачами вищої освіти Полтавського державного аграрного університету, найбільш прийнятними в умовах сьогодення є два підходи: зарахований заліковий модуль на підставі отриманого сертифіката чи принаймні зарахована тема за участь у семінарі або практикумі. Отже, формальна і неформальна освіта гармонійно поєднуються під час аудиторних занять у закладі освіти з можливістю поповнення досвіду, який студенти самостійно здобувають у позаавдиторний час.

У Законі України «Про освіту» зазначено, що неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій.

Тож для сучасного студента неформальна освіта – це додаткові можливості для саморозвитку, самореалізації, здобуття нових знань і підвищення рівня практичного досвіду, стимул для пошуку мотивації, натхнення і прагнення до постійного оновлення фахових компетентностей.

Магістранти спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) з жовтня 2023 року по травень 2024 року в рамках неформальної освіти долучилися до найпопулярніших у світі та в Україні онлайн-курсів, вебінарів і воркшопів для опанування  основ проєктного менеджменту, основ управління командами та проєктами в ІТ, тренінгів як ефективних технологій формування здоров’язбережувальної компетентності здобувачів освіти, особливостей роботи із цифровими застосунками та методик проведення цифрових занять, академічної доброчесності, досвіду різних цікавих і неординарних викладачів, які у своїй практичній діяльності поєднують як традиційні прийоми й технології навчання, так і інноваційні.

Вітаємо майбутніх фахівців із подоланням чергової сходинки на шляху професійного зростання у їхній особистій освітній траєкторії і бажаємо їм подальших успіхів у навчанні і кар’єрі!