Протягом останніх років ми відчуваємо суттєві зміни в системі соціально-економічних відносин, які зумовлені впровадженням прогресивного міжнародного досвіду. Зокрема, на разі відбувається децентралізація управління у різних економічних сферах. Перед новоствореними територіальними громадами постають нові виклики. Це потребує інноваційних підходів до вирішення основних задач розвитку. При цьому, важливою задачею є ефективна спільна робота всіх зацікавлених сторін, а також залучення грантів. За таких умов потреба в науковцях економічного профілю стає вкрай актуальною. Аспіранти нашої кафедри економіки та міжнародних економічних відносин, які навчаються за спеціальністю 051 Економіка освітньо-науковою програмою «Економіка» активно переймаються соціально-економічними проблемами сьогодення і розробляють ґрунтовні пропозиції щодо стратегії розвитку територіальних громад та економіки в цілому. Синергічний ефект від таких розробок можна досягти за рахунок тісної співпраці із фахівцями, які керують процесом трансформації на місцях. Ми дуже раді тому, що нашим партнером з удосконалення освітньо-наукової програми «Економіка» для підготовки аспірантів є Юлія Михайлівна Попова – Директорка КУ «Агенція розвитку територіальних громад Полтавського району», кандидат економічних наук, яка є професіоналом своєї справи та науковцем високого рівня.
11 лютого 2021 р. ми запросили Юлію Михайлівну на засідання нашого Клубу аспірантів «ДЕКА» і попросили розповісти про найцікавіші гранти, які були реалізовані останнім часом, про інноваційні ідеї, який чекають громади від науковців, а також Юлія досить ретельно проаналізувала нашу освітньо-наукові програму, запропонувала доповнити її дисципліною, яка б передбачала отримання студентами таких програмних результатів навчання, як уміння формувати грантові заявки та співпрацювати з органами державного управління. Також Юлія Михайлівна підкреслила, що в сучасних умовах володіння англійською мовою – це «must have», оскільки зараз існує досить багато можливостей для науковців в напрямі наукової мобільності, роботи з міжнародними грантами.
Ми щиро вдячні Поповій Юлії Михайлівні за цікаву зустріч і плануємо найближчим часом звернутися до неї з науковими розробками наших аспірантів з метою практичного впровадження у діяльність територіальних громад.