Відповідно до Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 року № 977, Полтавський державний аграрний університет повідомив Національне агентство про намір акредитувати в 2021 році освітньо-професійну програму Харчові технології. Вказана ОПП буде вперше проходити акредитацію, тому, під час підготовки матеріалів для акредитації виникає багато різнопланових питань.
24 листопада 2020 р. завідувач кафедри харчових технологій Будник Н.В. та викладачі кафедри Кайнаш А.П., Дубова Г.Є., взяли участь у проведенні другого онлайн-семінару на тему «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація», який був організований та проведений представниками Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Erasmus+ та Національної агентства із забезпечення якості вищої освіти спільно із Сумським Державним університетом на онлайн платформі WebEx.
На семінарі обговорювали нові підходи до внутрішнього забезпечення якості вищої освіти відповідно до ESG та національного законодавства; алгоритм розроблення, перегляду та удосконалення освітніх програм на основі Національної рамки кваліфікацій, стандартів вищої освіти та міжнародних стандартів; забезпечення результатів навчання в освітніх програмах, принципи побудови та розвитку силабусу; підготовка до акредитації освітніх програм і методика її проведення.
Дуже цікава та інформативна була презентація Компетентної особи Міжнародної морської організації, Вадима Захарченка, який представляв Національний університет «Одеська морська академія» і також є представником Національної команди експертів з реформування вищої освіти.
Також інформативну та детальну презентацію представила Ірина Золотарьова, член НАЗЯВО, Національний експерт Програми ЄС Erasmus+, професор Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця, яка навела опис та цілі силабусу, зміст, обґрунтувала необхідність вказувати розклад та контакти в силабусі, показала приклад подання системи оцінювання, звернула особливу увагу на подання літературних джерел в силабусі.
По завершенню запланованих доповідей, представники Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Erasmus+, та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти відповідали на запитання учасників онлайн-семінару, яких, до речі, було більше 340 чоловік.
Дуже актуальний, своєчасний та надзвичайно інформативний семінар!