В межах десятої Міжнародної науково-практичної конференції «Тренди lean-виробництва та пакування харчових продуктів» був проведений онлайн-семінар «Високий тиск – інноваційна технологія харчових продуктів».
Спікером семінару виступив засновник вітчизняної наукової школи з обробки харчових продуктів високим тиском доктор технічних наук, професор Полтавського державного аграрного університету Валерій Сукманов.
У межах семінару висвітлювалися наступні питання: історичний аспект і сучасний стан технологій ВТ у виробництві харчових продуктів; сутність технологій ВТ; вплив ВТ на властивості харчових продуктів; параметри процесу, характеристики обладнання, які слід враховувати під час оброблення продуктів ВТ; фізико-хімічні аспекти використання ВТ; мікробіологічна безпечність продуктів після обробки ВТ; фактори, що впливають на стійкість бактерій до ВТ; приклади використання технологій ВТ для обробки різних харчових продуктів; принципові схеми технологічного обладнання періодичного, безперервного та циклічного типів; особливості конструкцій та розрахунку робочих камер обладнання; дослідницьке та промислове обладнання; пакувальні матеріали, що використовують у технологіях ВТ.
До роботи семінару доєдналися вчені та творча молодь Пловдівського університету харчових технологій та Русенського університету (Болгарія), Білоруських національного технічного та аграрних університетів, Бакинського економічного університетів, Киргизького-турецького університету «Манас», Інституту технічної теплофізики НАН України, Національного університету харчових технологій, Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя, Полтавського державного аграрного університету, Донецького національного університету економіки і торгівлі імені М. Туган-Барановського. Загальна кількість учасників семінару склала 123 особи. Цікаві доповіді та обмін досвідом, дискусія в кінці семінару показали дійсну актуальність даної теми. Побажання присутніх було в подальшому розвивати даний науковий напрям роботи, друкувати результати роботи в статтях та монографіях, проводити наступні семінари.