12 березня 2025 року відбулося засідання робочої групи щодо перегляду й оновлення освітньо-професійної програми «Ветеринарна медицина» другого (магістерського) рівня вищої освіти.
У засіданні взяли участь Борис Киричко, д.в.н, професор, гарант ОП; Максим Петренко, к.с-г.н., доцент; Надія Дмитренко, к.в.н., доцент; Валентина Євстф’єва, д.в.н, професор; Олег Кручиненко, д.в.н, професор; Віталій Мельничук, д.в.н, професор; Ганна Омельченко, к.в.н., доцент.
Під час зустрічі відбувся апдейт складу робочої групи, проведено аналіз проєкту освітньо-професійної програми та внесено зміни відповідно до сучасних вимог ринку праці, законодавчих нововведень і сучасних технологій у сфері ветеринарної медицини. Обговорювалися питання вдосконалення освітнього процесу, враховуючи сучасні виклики аграрної освіти, а також шляхи підготовки фахівців з урахуванням новітніх наукових досягнень і практичних потреб галузі.
Киричко Борис, гарант ОПП Ветеринарна медицина повідомив, що проєкт освітньо-професійної програми Ветеринарна медицина був оприлюднений на сайті ПДАУ, де за підсумками громадського обговорення були внесені відповідні зміни, які оприлюднені на сайті ПДАУ та про внесення змін до освітньо-професійної програми Ветеринарна медицина другого (магістерського) рівня вищої освіти ступеня вищої освіти магістр за спеціальністю Н 6 Ветеринарна медицина галузі знань Н Сільське, лісове, рибне господарство та ветеринарна медицина на 2025 рік набору у відповідності до вимог Закону про вищу освіту, зокрема пунктом 15 частини першої статті 62 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2145-VIII від 05.09.2017; в редакції Закону № 3642-IX від 23.04.2024 передбачено, що здобувачі вищої освіти мають право на вибір освітніх компонентів у межах, передбачених відповідною освітньою програмою та навчальним планом в обсязі, що становить не менше ніж 10 відсотків для спеціальностей, що передбачають доступ до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання. Спеціальність Н 6 Ветеринарна медицина галузі знань Н Сільське, лісове, рибне господарство та ветеринарна медицина належить до Переліку спеціальностей, здобуття ступеня освіти з яких необхідне для доступу до професій, для яких запроваджено додаткове регулювання, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22.05.2020 р. № 673, а тому обсяг вибіркової складової освітньо-професійної програми Ветеринарна медицина для 2025 року набору необхідно зменшити до 36 кредитів (10 % від загального обсягу ОП).
Окремо відбулася зустріч гаранта ОП із здобувачами другого (магістерського) рівня, які висловили свої пропозиції щодо покращення програми, зокрема та залучення до викладання вулькоспеціалізованих фахівців-практиків.