Освітній процес кафедри біотехнології та хімії

Графік консультацій викладачів кафедри

Лабораторне заняття з навчальної дисципліни «Об'єкти біотехнологічних виробництв»

01 листопада 2024 року відбулося лабораторне заняття здобувачів вищої освіти 3 курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія із освітньої компоненти «Об’єкти біотехнологічних виробництв» під керівництвом викладача Сергія КОРІННОГО, тема заняття «Кількісна оцінка мікрофлори молока і молочних продуктів». Студенти отримали практичний досвід визначення мікробіологічних показників якості молока та молочних продуктів, розвинули навички роботи з поживними середовищами та інтерпретації мікробіологічних даних. Заняття дозволило інтегрувати теоретичні знання студентів із реальними технологічними процесами, підготувавши їх до подальшої професійної діяльності.

 

17 жовтня 2024 року для здобувачів вищої освіти 4 курсу за освітньо-професійною програмою «Біотехнології та біоінженерія» відбулося лабораторне заняття з дисципліни «Біоінженерія» на тему «Виділення нуклеїнових кислот із застосуванням кремній оксиду з рослинного матеріалу» під керівництвом доцента кафедри Корінного Сергія Миколайовича.
 

Лабораторне заняття з дисципліни «Сучасні біотехнології в агросфері»

23 квітня 2024 року відбулося лабораторне заняття для здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою Біотехнології та біоінженерія 4 курсу з дисципліни «Сучасні біотехнології в агросфері» під керівництвом доцента кафедри Корінного Сергія Миколайовича. 
 

Каліфорнійський винний кластер

13 лютого 2024 р. відбулася лекція із навчальної дисципліни «Біотехнології бродильних виробництв», викладач - професор Сахно Т.В., для здобувачів 2 та 3 курсів спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія. Під час лекції студентка 2 курсу Анжеліка Микитенко презентувала Каліфорнійський винний кластер.  

 


Лабораторне заняття для здобувачів вищої освіти 4-го курсу

15 листопада 2023 року для студентів 4-го курсу спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія відбулося лабораторне заняття з дисципліни «Біоінженерія» на тему «Електорофоретичне розділення фрагментів ДНК в агарозному гелі». Заняття провів кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри біотехнології та хімії Сергій Корінний.
 

Заняття з навчальної дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин»

30 жовтня 2023 року професорка кафедри біотехнології та хімії Валентина Крикунова провела лабораторне заняття на тему «Виділення та культивування протопластів (механічним методом)» для студентів 4 курсу спеціальності Біотехнології та біоінженерія з навчальної дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин».

Здобувачі вищої освіти під час заняття оволоділи навичками отримання протопластів механічним методом та переконалися в тому, що ізольовані протопласти – це один із найбільш цінних об’єктів в біотехнології. Такі заняття в повній мірі виявляють вміння студентів застосовувати знання складу та структури клітин різних біологічних агентів для визначення оптимальних умов культивування та потенціалу використання досліджуваних клітин у біотехнології.

  


Заняття з навчальної дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин»

16 жовтня 2023 року професорка кафедри біотехнології та хімії Валентина Крикунова провела лабораторне заняття на тему «Облік ростових характеристик калюсної культури. Підрахунок клітин за методом Брауна» для студентів 4 курсу спеціальності Біотехнології та біоінженерія з навчальної дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин».

 

Читати далі...


Гостьове практичне заняття доцента кафедри біотехнології та хімії Сергія Корінного з навчальної дисципліни «Біотехнологія»

27 вересня доцент кафедри біотехнології та хімії Сергій Корінний провів гостьове практичне заняття з навчальної дисципліни «Біотехнологія» на тему «Технологія рекомбінантних ДНК» (дисципліну викладає Світлана Усенко, завідувачка кафедри біології продуктивності тварин ім. академіка О. В. Квасницького) для здобувачів вищої освіти ступеня бакалавра за ОП Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва і ОП Харчові технології факультету технологій тваринництва та продовольства.

Протягом заняття було обговорено такі питання:  переваги методу ДНК-аналізу над традиційними методами дослідження; методи, методика та етапи молекулярно-генетичного дослідження: виділення ДНК (фенольний метод із використанням іонообмінної смоли Chelex 100, використання магнітних частинок та ін.), кількісний аналіз виділеної ДНК, нормалізація (концентрування, розведення), ампліфікація у ПРЛ STR-локусів, електрофорез, аналіз результатів дослідження. Студенти ознайомилися з необхідними компонентами реакційної суміші та  приладами для проведення аналізу ДНК; детально розглянули принцип полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).