Полтавський державний аграрний університет долучився до Дня спільнодії, що проходив у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».
Психологічна служба ПДАУ організувала зустріч з регіональною координаторкою Всеукраїнської програми ментального здоров’я Юлією Ющенко, яка розповіла першокурсникам навчально-наукового інституту економіки, управління, права та інформаційних технологій ПДАУ про реалізацію програми, спрямованої на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я. Пані Юлія ознайомила студентів зі вмістом платформи «Ментальне здоров’я. Ти як?», де кожен може знайти рекомендації від професіоналів із розвитку психологічної стресостійкості, ефективні техніки самодопомоги та скористатися гарячими лініями й сервісами психологічної підтримки онлайн та офлайн.
Керівниця психологічної служби, практична психологиня Ірина Плаксієнко та старший викладач кафедри маркетингу, фахівець дорадчої служби Ігор Лядський провели заняття з елементами тренінгу «Формуємо навички психологічної стресостійкості!». Студенти ознайомились із ресурсоорієнтованою моделлю стресоподолання BASIC Ph, проаналізували власні стратегії подолання стресу. Пан Ігор наголосив на важливості формування системи життєвих цінностей і сенсової наповненості для збереження свого ментального та соматичного здоров’я.
Студенти в ігровій формі опрацювали отримані рекомендації з ефективного використання власних ресурсів для збалансування свого психоемоційного стану та розширили свій індивідуальний спектр методик самодопомоги в стресових ситуаціях.
Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я Кабінету Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України. У межах програми пріоритетним проєктом Міністерства освіти і науки України є психосоціальна підтримка та психологічна допомога на всіх рівнях освіти, що передбачає підтримку психічного здоров'я та психологічного благополуччя учасників освітнього процесу, розбудову ефективної системи зміцнення психічного здоров'я.