Передзахист здобувачки вищої освіти третього
(освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії
Ксенії Горб
19 лютого 2021 року на факультеті ветеринарної медицини відбулося розширене засідання кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи з приводу попереднього захисту дисертації здобувачки вищої освіти зі спеціальності 211 «Ветеринарна медицина» Ксенії Олегівни Горб. Тема дисертації «Ктеноцефальоз собак (поширення, діагностика та лікування)», науковий керівник – Валентина Євстаф’єва, д. вет. н., професорка, завідувачка кафедри паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи.
На розширеному засіданні були присутні представники від кафедр: інфекційної патології, гігієни, санітарії та біобезпеки; нормальної і патологічної анатомії та фізіології тварин; паразитології та ветеринарно-санітарної експертизи; терапії імені професора П. І. Локеса; хірургії та акушерства, а також аспіранти різних років навчання та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 211 «Ветеринарна медицина».
Після оголошення ключових моментів засідання головуючий засідання к. вет. н., доцент Леонід Корчан надав слово Ксенії Горб для висвітлення основних положень дисертації, які вона, використовуючи презентацію, представила присутнім. Після доповіді присутні мали змогу поставити запитання до здобувачки з приводу її роботи. На всі запитання Ксенія дала вичерпні відповіді, а члени фахового семінару залишилися задоволеними обізнаністю та ерудованістю молодої науковиці.
Окрім того, до засідання також були залучені рецензенти дисертаційної роботи, д. вет. н., доцент Олег Кручиненко та к. вет. н., доцент Сергій Кравченко, які представили загалу свої рецензії, та отримали вичерпні відповіді на запитання, які вони ставили аспірантці.
В обговоренні взяли участь усі бажаючі. Загалом наукова спільнота позитивно оцінила наукову роботу, наголосила про актуальність здійснених досліджень з приводу поширення, а також порідної сприйнятливості собак до захворювання в умовах м. Полтави, адже таке глобальне дослідження в умовах досліджуваної місцевості досі не проводилося. Особливу увагу присутні звернули на метод виготовлення постійних мікропрепаратів із бліх, на який отримано патент України на корисну модель, а також на запропоновані здобувачкою схеми лікування та засоби, що використовувалися в досліді.
Отож, на попередньому захисті дисертація була схвалена присутніми на заході науковцями та рекомендована до захисту.