ОНЛАЙН-ТРЕНІНГ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ ТРЕТЬОГО (ОСВІТНЬО-НАУКОВОГО) РІВНЯ СТУПЕНЯ ДОКТОРА ФІЛОСОФІЇ
«ПЕРЕЙМАЄМО ДОСВІД НАУКОВЦІВ ІЗ ПРОВІДНИХ НАУКОВИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ»
18 лютого 2021 року для здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня ступеня доктора філософії був організований онлайн-тренінг, присвячений методикам роботи з гельмінтами, в якому взяли участь аспіранти різних курсів навчання.
Для проведення тренінгу було запрошено наукову співробітницю відділу паразитології Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена (м. Київ) к. б. н. Гребень Оксану – надзвичайно талановиту науковицю із питань, що стосуються цестод і трематод. Модератором заходу була Валентина Євстаф’єва, гарант освітньо-наукової програми, д. вет. н., професорка. Також до тренінгу долучились і викладачі факультету: Олег Кручиненко, д. вет. н., доцент; Леонід Корчан, к. вет. н., доцент; Світлана Михайлютенко, к. вет. н., доцентка; Віталій Мельничук, к. вет. н., доцент; Олександр Долгін, завідувач лабораторії паразитології.
Оксана Борисівна радо поділилася з присутніми методиками, що стосувалися камеральної роботи з гельмінтами, починаючи від їх отримання та фіксації аж до одержання готового для мікроскопії макропрепарату. Учасники тренінгу мали змогу переглянути зображення з власної колекції науковиці. Крім того, пані Оксана поділилася власними лайфхаками, які полегшують і покращують роботу з дослідним матеріалом.
Загалом аспіранти дізналися, яким чином краще фіксувати гельмінтів залежно від того, для яких досліджень призначений матеріал, якими барвниками варто фарбувати цестод, а якими – трематод, як і якими речовинами краще просвітлювати дослідний матеріал і яким чином можна виготовляти тимчасові препарати.
Слід зазначити, що праці Оксани Борисівни досить часто друкують у закордонних виданнях, які включені до міжнародних наукометричних баз даних Web of Science Core Collection та Scopus. Тому модератор запитав у неї, як варто аспірантам подавати матеріал статті, на що необхідно звернути особливу увагу під час її написання, як швидко відбувається рецензування і друк таких статей, на що Оксана Борисівна дала вичерпну відповідь.
Отже, захід виявився досить цікавим і насиченим корисною науковою інформацією, що актуальна для аспірантів.