14 грудня 2021 року відбулася чергова поїздка викладачів Полтавського державного аграрного університету до Мачухівської об’єднаної територіальної громади з метою проведення практичного консультування керівного складу громади, представників громади, малого і середнього бізнесу з широкого кола правових питань, питань вибору, застосування і впровадження сучасних інформаційних технологій. Зустріч пройшла в конструктивному руслі, розглядали актуальні питання і виклики, з якими стикаються органи самоврядування, а також розташовані на території громади малі і середні підприємства, фермери.
Під час виїзного семінару були представлені презентації з декількох напрямків. По-перше, платформа Кадастр.ua та її потужні можливості при проведенні аудиту земельних ділянок, створення земельного банку громади на цифрових застосунках у презентації Юрія Уткіна. По-друге – огляд можливостей створення єдиного інформаційного простору та проведення обліку у всіх напрямках діяльності, починаючи від бухгалтерського обліку, бюджетування, фінансової аналітики, кадрового обліку, управління ЖКХ і багато іншого на платформі ПК “Універсал 7:ERP”української компанії Оленою Копішинською. По-третє – прикладні сучасні смарт технології і досвід впровадження і використання для “розумних”громадах у доповіді Ігоря Слюсаря.
Правові питання висвітлювали та ілюстрували на цікавих неординарних прикладах з практики доценти Олександр Кальян, Олександр Сень і Павло Шведенко, які підготували змістовні презентації і відповідали на питання присутніх. Періодично виникали цікаві і змістовні дискусії, проблемні питання. На завершення доповідачі окреслили перспективні напрямки продовження співпраці з громадами і бізнесом у напрямках консультування проєктів, навчання на коротких курсах-тренінгах для спеціалістів за участі консультантів центру “Агроіндустрія 4.0”, який діє в ПДАУ. Спілкування спікерів і представників громад показало, які саме питання можуть вирішуватися в подальших проєктах і програмах, і яку важливу місію здійснюють університети в освіті для дорослих.
Присутні були детально ознайомлені із діяльністю кафедри в рамках підготовки фахівців за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології рівней вищої освіти бакалавр і магістр. Було підкреслено, що кафедра здійснює підготовку спеціалістів у тісній співпраці із замовниками. В ході обговорення визначено основні шляхи із співпраці щодо залучення майбутніх абітурієнтів до навчання в університеті.