В рамках міжнародної співпраці викладачів кафедри агроінженерії та автомобільного транспорту Полтавського державного аграрного університету з колегами Опольського університету (Польща) та Університету Матея Бела (Словаччина) опубліковано спільну наукову працю: «Non-Waste Technology for Utilization of Tree Branches» https://doi.org/10.3390/app12178871 в журналі Applied Sciences, що індексується в наукометричній базі Scopus.
Авторами роботи стали: Serhii Lyashenko, Oleksandr Gorbenko, Anton Kelemesh (Poltava State Agrarian University, Poltava); Antonina Kalinichenko (University of Opole, Poland), Jan Stebila (Matej Bel University, Slovakia), Volodymyr Patyka (National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv).
Результати спільної роботи будуть впроваджені в освітній процес під час підготовки здобувачів вищої освіти за освітньо-професійною програмою Технології і засоби механізації сільськогосподарського виробництва другого (магістерського) рівня спеціальності 208 Агроінженерія в ОК 5 «Технології сільськогосподарського виробництва» в темі «Розвиток і вдосконалення енергоощадних, екологічно безпечних ресурсозберігаючих технологій у сільськогосподарському виробництві» та за освітньо-професійною програмою Професійна освіта (Аграрне виробництво, переробка сільськогосподарської продукції та харчові технології) другого (магістерського) рівня спеціальності 015 Професійна освіта в ОК 6 «Сучасні технології і засоби механізації аграрного виробництва» в темі «Ресурсозберігаючі технології в аграрному виробництві».
Це дозволить ширше засвоїти результати навчання, що пов’язані з ініціюванням, розробкою та впроваджуванням інноваційних, енергоощадних, екологічно безпечних технологій виробництва.
Під час зустрічей і роботи над проєктом також обговорювалися питання досвіду підготовки здобувачів в Опольському університеті на другому (магістерському) рівні. Зокрема структуру та послідовність підготовки кваліфікаційної роботи, дотримання принципів академічної доброчесності в університеті.
Бажаємо нашим партнерам подальших успіхів, звершень та плідної співпраці.
Кафедра ААТ