Співпраця зі стейкхолдерами

13 червня 2024 року до Полтавського державного аграрного університету завітав Генеральний директор ПрАТ «Миргородський завод мінеральних вод» Костянтин Кряжев, щоб підписати договір про співробітництво, що знаменує початок плідної співпраці, яка відкриває нові можливості як для Університету, так і для підприємства.

Ректор ПДАУ Олександр Галич підкреслив важливість цього співробітництва з провідним виробником мінеральної води в Україні. Університет прагне готувати фахівців, які відповідають потребам роботодавців. Співпраця з ПрАТ «Миргородський завод мінеральних вод» надасть нашим студентам спеціальностей 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 162 Біотехнології та біоінженерія та 181 Харчові технології унікальні можливості для здобуття практичного досвіду на одному з найсучасніших підприємств країни та перспективу подальшого працевлаштування.

Читати далі...

 
20 лютого 2024 року на кафедрі біотехнології та хімії відбулася зустріч зі стейкхолдером в. о. завідувача лабораторії генетики Інституту свинарства і агропромислового виробництва кандидатом сільськогосподарських наук, старшим науковим співробітником Саєнком Артемом Михайловичем.

Читати далі...


 

Участь у форумі «Біотехнологія в забезпеченні продовольчої безпеки України»

12 жовтня 2023 року відбувся форум «Біотехнологія в забезпеченні продовольчої безпеки України», в якому взяли участь викладачі кафедри біотехнології та хімії факультету технологій тваринництва та продовольства ПДАУ спільно зі здобувачами вищої освіти за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія.

 

Читати далі...


Зустріч із представниками Приватного акціонерного товариства  «МХП»

20 вересня 2023 року відбулася зустріч здобувачів вищої освіти 2–4 курсів технологічних спеціальностей нашого університету, зокрема спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія, із представниками Приватного акціонерного товариства  «МХП». Це підприємство є лідером у галузях птахівництва, тваринництва, м'ясопереробки, рослинництва та зеленої енергетики.

 

Читати далі...


15 вересня 2023 року відбулась зустріч директора навчально-наукового інституту агротехнологій селекції та екології професора Миколи МАРЕНИЧА, професора кафедри біотехнології та хімії Ірини КОРОТКОВОЇ та завідувача кафедри рослинництва, професора Володимира ГАНГУРА з керівництвом компанії  ТОВ "ТОРФДОМ-МЧ" Генеральним директором Олегом ГОГЕНКО та керівником компанії Олегом ТОЛСТУНОМ. Серед видів діяльності, якими займається компанія  є «Дослідження й експериментальні розробки у сфері інших природничих і технічних наук».

Останнім часом постало питання виготовлення якісних органічних добрив з природної сировини – торфу, на який багата Дніпропетровщина. З метою аналізу пробних продуктів, які будуть використовуватись, як гумінові добрива при вирощуванні сільськогосподарських культур, в навчально-наукову лабораторію «Загальної біотехнології» були надіслані зразки: Гумат калію (баластний, сухий), Гумат натрію (баластний, сухий), Гумат (базовий, рідкий), Гумат калію (рідкий), Гумат натрію (рідкий), в яких було визначено вміст гумінових кислот.

Під час зустрічі відбулось обговорення отриманих результатів і перспектив щодо впровадження гуматних добрив у виробництво та укладення договору про співпрацю. Сторони обмінялись необхідною інформацією та домовились про подальшу співпрацю.

  

  

  

 


Екскурсія під час комплексної практики І до Білоцерківської агропромислової групи

Біотехнологічні складники у процесі виробництва та переробки сільськогосподарської продукції, зокрема молока, суттєво впливають на якість кінцевої продукції. У рамках комплексної навчальної практики І здобувачі вищої освіти бакалаврського рівня спеціальності 162 Біотехнології та біоінженерія відвідали один із провідних молокозаводів Полтавщини «Білоцерківська агропромислова група» (БІАГР). Під час екскурсії технолог підприємства Михайло Клименко розповів студентам про етапи технологічного процесу на підприємстві: приймання, пакування і відвантаження. Здобувачі вищої освіти відвідали цехи з виробництва вершкового масла, кисломолочного сиру, плавленого сиру та сухої молочної продукції; оглянули лабораторію якості молока, виробничу та бактеріологічну лабораторії.

 


Впродовж квітня 2023 року співробітники навчально-наукової лабораторії «Загальної біотехнології» кафедри біотехнології та хімії проводили дослідження грунтів по договору про надання соціально-спрямованих дорадчих послуг по розробці і передачі науково-технічної продукції, а також по договору на виконання науково-дослідних робіт.

Проводилося дослідження властивостей грунтів (рН, електропровідність, показник TDS, вміст Азоту, Фосфору, Калію, Магнію, Кальцію, Мангану та Купруму) з різних грунтових горизонтів Тростянецької міської територіальної громади Сумської області, а саме: с. Солдатське , с. Мащанка, с. Вишневе, с. Лучка, с. Буймер, с. Печини, с. Машкове, с. Станова та с. Кам’янецьке.

Також проводилося дослідження грунтів Полтавської області (рН, електропровідність, показник TDS, вміст Азоту).

      

  


 

 

Онлайн-зустріч зі стейкхолдером під час комплексної навчальної практики І (07 липня 2022 р.)

Онлайн-зустріч зі стейкхолдером під час комплексної навчальної практики ІІ (30 червня 2022 р.)

Круглий стіл "Біотехнологічні методи захисту рослин" (9 грудня 2021 року)

Зустріч викладачів кафедри з представниками компанії "Аргусбайотікс ЮА" та корпорації "Koch" (США) в рамках міжнародного співробітництва та проведення наукових досліджень з вивчення інноваційних продуктів (інгібіторів нітрифікації) за включення до системи удобрення сільськогосподарських культур