Студентський науковий гурток «Менеджер»
Діяльність наукового гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів з метою набуття ними фахових (професійних), особистісних, коґнітивних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження.
Студенти, котрі відвідують засідання наукового гуртка мають можливість:
1) ознайомитися з принципами, методами, інструментарієм наукової та дослідницької роботи;
2) брати участь в науковому житті університету (написання статей, тез доповідей, наукових робіт), що публікуються в різних наукових виданнях;
3) розвивати свої творчі здібності, виступаючи на наукових семінарах та конференціях, присвячених дослідженню найактуальніших питань розвитку менеджменту;
4) брати участь в проведенні «круглих столів», дебатів, де обговорюються актуальні проблеми сучасного менеджменту регіону, країни, світу;
5) застосовувати набутий досвід дослідницької роботи в процесі навчання.
Заняття наукового гуртка проводять провідні викладачі кафедри, котрі мають досвід викладацької та наукової роботи. Співробітники кафедри здійснюють керівництво студентськими науковими роботами, в межах наукового гуртка «Менеджер». Результати роботи гуртка щорічно апробуются на науково-практичних конференціях університету.
Гуртківці є учасниками Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент», неодноразовими переможцями, Всеукраїнського та регіонального конкурсів студентських наукових робіт, переможцями Стипендіальної програми Фонду Віктора Пінчука «Завтра.UA», учасниками конкурсу серед студентів ЗВО усіх рівнів акредитації на тему: «Україна XXI століття: цивілізований вибір», конкурсу студентських наукових робіт «Від студентського самоврядування – до самоврядування громад» та інших заходів.
Це свідчить про високий рівень підготовки майбутніх фахівців у галузі менеджменту.
Свої знання, наукові результати, вміння організувати та проводити презентацію робіт із використанням найсучаснішої техніки, студенти відточують на засіданнях наукового гуртка, де вони отримують навички, вкрай необхідні в сучасних умовах господарювання.
Науково-дослідна робота студентів підсилює активні, творчі начала в навчальному процесі, слугує потужним засобом селективного відбору кадрів для підготовки молодих вчених, збереження й відновлення наукових шкіл. Фахівці, котрі мають досвід студентської наукової роботи, виявляють більш оригінальне мислення, як правило, досягають визначних успіхів у своїй професійній діяльності.
На сьогодні членами гуртка є здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент», а саме :
![]() |
|
![]() |
Помаз Олександр Михайлович (керівник гуртка) |
Бобровський Максим (студент 4 курсу)
староста гуртка
|
1. Бобровський Максим Олександрович, МЕН_бд 4_1 (староста гуртка)
2. Чуйко Валерія Дмитрівна, МЕН_бд 4_1
3. Іоффе Єлизавета Михайлівна, МЕН_бд 4_1
4. Чуй Клавдія Павлівна, МЕН_бд 4_1
5. Божко Анастасія Сергіївна, МЕН_бд 1_2
6. Марченко Руслана Вадимівна, МЕН_бд 1_2
7. Давиденко Дар’я Костянтинівна, МЕН_бд 1_2
8. Бабенко Карина Володимирівна, МЕН_бд 3_1
9. Біловол Денис Віталійович, МЕН_бд 3_1
10. Дробязко Аліна Сергіївна, МЕН_бд 3_1
11. Чечель Ігор Тарасович, МЕН_бд 3_1
12. Андреєв Єгор Сергійович, МЕН_бд 1_1
13. Колесніченко Артем Олегович, МЕН_бд 1_1
14. Губар Єлизавета Віталіївна, МЕН_бд 1_1
15. Блоха Анна Сергіївна, МЕН_бд 1_1
16. Халява Єлизавета Василівна, МЕН_бд 1_3
17. Кузьменко Єлизавета Миколаївна, МЕН_бд 1_1
18. Кузьменко Владислав Русланович, МЕН_бд 1_1
Дайджест подій
7 березня 2025 року в Полтавському державному аграрному університеті відбувся перший тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт здобувачів вищої освіти ступенів бакалавра та магістра.
До складу конкурсної комісії з проведення першого туру конкурсу увійшли фахівці кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної ПДАУ:
голова – Тетяна ВОРОНЬКО-НЕВІДНИЧА, к.е.н., доцентка, завідувачка кафедри, та члени – Олександр ПОМАЗ, к.е.н., доцент, доцент кафедри, Тетяна САЗОНОВА, к.е.н., доцентка, доцентка кафедри.
Конкурсна комісія здійснила якісний відбір кращих студентських наукових робіт і направила їх у базові заклади вищої освіти з проведення другого туру конкурсу відповідно до спеціалізації.
Активну участь в першому турі конкурсу взяли учасники студентського наукового гуртка «Менеджер» – здобувачі вищої освіти ступенів бакалавра та магістра.
У підсумку перше місце, отримавши направлення на участь в другому турі, посіли Бобровський М. О. та Яценко Д. О. – здобувачі вищої освіти ступеня бакалавра за спеціальністю 073 Менеджмент з науковою роботою на тему «Використання відновлювальної енергії як невіддільна складова інноваційного розвитку аграрного підприємства» (науковий керівник – Олександр ПОМАЗ).
Участь здобувачів вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент у конкурсах студентських наукових робіт спрямована на забезпечення високих стандартів практичної підготовки, які відповідають потребам сучасного ринку праці.
18 лютого 2025 року на запрошення кафедри менеджменту ім. І А. Маркіної до Полтавського державного аграрного університету завітала генеральна директорка Gallery Optima Collection Юлія Іщейкіна, яка прочитала гостьову лекцію на тему «Управління та мотивація персоналу в умовах динамічного соціально-економічного середовища».
На заході були присутні здобувачі вищої освіти ступеня бакалавра за спеціальністю Менеджмент разом із викладачами кафедри. Під час лекції пані Юлія звернула увагу студентів на:
значення ефективного управління персоналом,
вплив динамічних змін у соціально-економічному середовищі,
основні виклики перед сучасними менеджерами.
Також спікерка ознайомила студентів із головними концепціями управління персоналом, інструментами впливу на персонал організації та сучасними викликами для мотивації персоналу.
6 лютого 2025 року за ініціативи кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної відбулася гостьова лекція Валентина Краснопьорова для здобувачів вищої освіти Полтавського державного аграрного університету. Спікер лекції – засновник і ведучий YouTube-каналу «Останній Капіталіст», на якому він популяризує економічну свободу, ліберальні цінності та доступно пояснює основи фінансової грамотності, громадський діяч, бізнесмен, волонтер. Він також є автором освітніх курсів «Фінансова грамотність українця» та «Основи інвестування для українців».
Тема лекції «Повернення додому: що робить Україну Європою?» є цікавою та безперечно актуальною. Валентин Краснопьоров звернув увагу присутніх на модернізацію української економіки і розвитку суспільства та його цінностей у постсовітський час, а також проаналізував, як українцям вдалося уникнути впливу москви у цих важливих процесах.
Під час виступу спікер ознайомив слухачів з історичними аспектами модернізації, наголосивши на тому, що для України інтеграція до європейських структур – це, радше, повернення додому, відновлення історичної справедливості, оскільки через московську окупацію Україна, по суті, на 300 років була відірвана від Європи, хоча ментально завжди була близькою до неї. Велику увагу було сконцентровано на глибоких, саме європейських за своєю суттю, економічних, соціальних і культурних традиціях України.
4 лютого 2024 року в навчально-науковому інституті економіки, управління, права та інформаційних технологій Полтавського державного аграрного університету відбулося ініційоване викладачами кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної та студентським науковим гуртком «Менеджер» засідання круглого столу на тему «Реалізація цілей сталого розвитку в Україні в контексті викликів сьогодення».
Зі вступним словом до учасників звернулися Тетяна Воронько-Невіднича, завідувачка кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної, та Олександр Помаз, керівник студентського наукового гуртка «Менеджер».
Учасники круглого столу представили результати своєї наукової роботи, а саме:
- Бобровський Максим, студент спеціальності Менеджмент групи МЕН бд 41, з доповіддю «Ціль сталого розвитку 7: доступна та чиста енергія» (науковий керівник Олександр Помаз, к. е. н., доцент, доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної);
- Іоффе Єлизавета, Чуйко Валерія, студентки спеціальності Менеджмент групи МЕН бд 41, з доповіддю «Повоєнне відновлення України в контексті цілей сталого розвитку» (науковий керівник Олександр Помаз, к. е. н., доцент, доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної);
- Богданова Валерія, студентка спеціальності Менеджмент ОПП Бізнес-адміністрування, з доповіддю «Перетворення нашого світу: порядок денний у сфері сталого розвитку до 2030 року» (наукова керівниця Тетяна Воронько-Невіднича, к. е. н., доцентка, завідувачка кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної);
- Юдінцов Данило, студент спеціальності Інформаційні системи та технології групи ІСТ бд 21 стн, з доповіддю «Якісна освіта: складові та шляхи досягнення» (науковий керівник Юрій Поночовний, д. т. н., старший науковий співробітник за спеціальністю 05.13.06 – Інформаційні технології, професор кафедри інформаційних систем та технологій);
- Матлак Тетяна, студентка спеціальності Економіка групи Екон бд_11[1], з доповіддю «Гідна праця та економічне зростання» (наукова керівниця Олена Поночовна, асистентка кафедри економіки та міжнародних економічних відносин);
- Проценко Єлізавета, Овчаренко Вікторія, Сидьорка Микола, студенти спеціальності Публічне управління та адміністрування ОПП Місцеве самоврядування, з доповіддю «Ціль сталого розвитку 11: Сталий розвиток міст та громад» (наукова керівниця Тетяна Щетініна, к. і. н., доцентка кафедри публічного управління та адміністрування);
- Третяк Єлизавета, студентка спеціальності Підприємництво та торгівля, з доповіддю «Циркулярна економіка як основа сталого розвитку» (наукова керівниця Олена Михайлова, к. е. н., доцентка кафедри підприємництва і права);
- Цюрік Євгенія, студентка спеціальності Підприємництво та торгівля, з доповіддю «Глобальні цілі сталого розвитку ООН: досягнення та перспективи» (наукова керівниця Олена Михайлова, к. е. н., доцентка кафедри підприємництва і права);
- Старовірець Вероніка, студентка спеціальності Підприємництво та торгівля, з доповіддю «Якість життя як ключовий індикатор сталого розвитку» (наукова керівниця Олена Михайлова, к. е. н., доцентка кафедри підприємництва і права);
- Борсук Вікторія, студентка спеціальності Маркетинг, з доповіддю «Збереження екосистеми суші» (наукова керівниця Олена Майборода, к. е. н., доцентка, доцентка кафедри маркетингу);
- Мудренко Ірина, студентка спеціальності Маркетинг, з доповіддю «Гендерна рівність» (науковий керівник Іван Терещенко, к. е. н., доцент, доцент кафедри маркетингу);
- Пушна Валерія, студентка спеціальності Маркетинг, з доповіддю «Відповідальне споживання та маркетинг» (наукова керівниця Дядик Тетяна, к. е. н., доцентка, доцентка кафедри маркетингу).
Захід пройшов у форматі відкритої дискусії, учасники поділилися своїми ідеями та пропозиціями. Студенти висловили зацікавленість у подальшій роботі над проєктами, спрямованими на розв’язання економічних, екологічних і соціальних проблем в Україні. Дякуємо всім учасникам за активну участь і конструктивний діалог!
30 січня 2025 року відбулося чергове засідання студентського наукового гуртка «Менеджер» під керівництвом доцента кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної Олександра Помаза. На засіданні було підбито підсумки наукової роботи гуртківців за перший семестр 2024/2025 н. р. Учасники представили актуальні та змістовні доповіді на основі власних наукових досліджень. За результатами їхньої роботи планується публікація збірника тез.
Вдячні всім доповідачам і членам наукового гуртка за небайдужість і віднайдену можливість у непростий для нашої країни час розвивати студентську науку. Бажаємо творчої наснаги та цікавих тем для наукового пошуку і запрошуємо всіх охочих долучатися до роботи студентського наукового гуртка «Менеджер»!
12 грудня 2024 року було проведено чергове засідання наукового гуртка «Менеджер». Крім безпосередніх учасників гуртка, до участі в засіданні було залучено студентів спеціальності 073 Менеджмент. Участь першокурсників є чудовою можливістю зацікавити студентів науковою діяльністю. Тож аби заохотити першокурсників до участі в науковому гуртку «Менеджер», керівник гуртка Олександр ПОМАЗ наголосив на перевагах і можливостях, які дає студентська наукова активність. Він розповів про учасників гуртка минулих років, які досягли значних успіхів у навчанні та подальшій кар’єрі.
Також перед першокурсниками виступив Максим БОБРОВСЬКИЙ, студент спеціальності Менеджмент 4 курсу, активний учасник гуртка і студентського самоврядування. Максим поділився власним досвідом участі в наукових проєктах, дав корисні поради початківцям.
Також на засіданні було обговорено стан виконання запланованих заходів, конкурси та олімпіади, всеукраїнські та міжнародні конференції, в яких можна взяти участь. Значну увагу було приділено професійному розвитку: як наукова діяльність допомагає стати конкурентоспроможним на ринку праці. Виступи супроводжувалися презентаціями.
В обговоренні взяв активну участь Віталій СОБЧИШИН, доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної, куратор академічної групи першого курсу спеціальності 073 Менеджмент.
Отже, першокурсники отримали цікаву та корисну інформацію, а також усвідомили, що науковий гурток – це не лише навчання, але й можливість розвиватися та познайомитися з новими цікавими людьми.
Наші досягнення
6 червня 2024 року у Кременчуцькому національному університеті ім. Михайла Остроградського було проведено засідання конкурсної комісії Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт спеціальності 073 Менеджмент. На розгляд журі було представлено 92 студентські наукові роботи, що надійшли від 126 учасників із 55 закладів вищої освіти (27 вітчизняних і 28 іноземних). До участі у конкурсі також долучилися студенти Полтавського державного аграрного університету спеціальності 073 Менеджмент, разом з іноземними: Кривогуз Максим і Мелоді Мушонга (Вища школа соціальних навичок, м. Познань, Польща) з роботою «Тенденції та проблеми розвитку зовнішньої торгівлі України в умовах воєнного стану», Щербула Євгеній і Кудєрова Анастасія (Університет Св. Джона, м. Нью-Йорк, США) з роботою «Проблеми та перспективи розвитку українського підприємництва в умовах воєнного стану», Прийдак Микита та Овчаренко Поліна (Університет Західної Богемії у м. Пльзень, Чехія) з роботою «Управління розвитком та відновленням людського капіталу в умовах воєнного часу». Усі три роботи було виконано під керівництвом доцента кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної к. е. н. Іщейкіна Тимура Євгеновича.
На підставі рецензій і відкритої презентації наукових робіт конкурсна комісія вирішила визнати переможцями конкурсу та нагородити дипломом ІІ ступеня за їхню наукову роботу Прийдака Микиту та Овчаренко Поліну. Вони написали наукову роботу та презентували її поважним членам журі англійською мовою, і під час захисту продемонстрували глибоке знання обраної теми дослідження, а також високий рівень володіння термінологічними поняттями менеджменту.
13 грудня 2023 року відбулася підсумкова науково-практична конференція, на якій було оголошено переможців ІІІ Всеукраїнського конкурсу наукових робіт здобувачів вищої освіти та молодих учених «БІЗНЕС І ПРАВА ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ: ПРОБЛЕМИ ТА РІШЕННЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ І ПОВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ» з нагоди 75-річчя Загальної декларації прав людини.
У залі засідань Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було урочисто оголошено підсумки цього конкурсу та заслухано виступи як переможців конкурсу, так і експертів у цій галузі.
За словами організаторів, цього року на конкурс було подано понад 120 наукових робіт.
Здобувач вищої освіти за спеціальністю 073 Менеджмент Максим Бобровський презентував свою роботу на тему «Взаємодія українського бізнесу та громадянського суспільства в контексті оцінки впливу господарювання на права людини», виконану спільно з науковим керівником Помазом Олександром Михайловичем, та отримав дипломом ІІІ ступеня!
Крім того, Полтавський державний аграрний університет було відзначено Подякою організаторів за активне сприяння участі здобувачів вищої освіти у конкурсі.
15 травня 2023 року на кафедрі менеджменту ім. І. А. Маркіної Полтавського державного аграрного університету відбулося секційне засідання Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 073 «Менеджмент» у 2022-2023 н.р. У конкурсі взяли участь близько 60 студентів-авторів.
Секційне засідання вела відповідальний секретар галузевої конкурсної комісії; заступник зав. кафедри зі студентської наукової роботи, доцент кафедри менеджменту ім. І. А. Маркіної Вікторія Вороніна.
З привітальним словом до учасників заходу звернулися: заступник голови галузевої конкурсної комісії, завідувач кафедри Тетяна Воронько-Невіднича; д.е.н., професор, Микола Зось-Кіор; к.е.н., доцент, Наталія Чернікова.
16–17 квітня 2021 року на базі Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського проводився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Менеджмент», спеціалізації «Антикризовий менеджмент». Захід відбувався на платформі ZOOM у форматі відеоконференції.
Здобувачі вищої освіти 2 курсу спеціальності 073 «Менеджмент» Пугін Олександр Сергійович та Шкода Віталій Вадимович під керівництвом к. е. н., старшої викладачки кафедри менеджменту Олійник Аліни Сергіївни представили до захисту наукову роботу на тему «Антикризовий менеджмент фінансової стійкості аграрного підприємства».
За підсумками галузевої конкурсної комісії на підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції здобувачі вищої освіти 2 курсу ОПП «Менеджмент підприємства» спеціальності 073 «Менеджмент» Олександр Пугін і Віталій Шкода стали переможцями та отримала дипломи ІІІ ступеня.
2 лютого 2021 року в Полтаві в межах загальних зборів Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу студентських наукових робіт "Від студентського самоврядування - до самоврядування громад" 2021 року. Серед лауреатів було нагороджено здобувачку вищої освіти ступеня Магістр, освітньо-професійної програми "Бізнес-адміністрування" спеціальності 073 Менеджмент Гончаренко Аліну Сергіївну яка виконала наукову роботу на тему "Проблеми сучасної молоді та шляхи їх вирішення" під керівництвом доцента, завідувача кафедри менеджменту ім. І.А. Маркіної Воронько-Невідничої Тетяни Вікторівни. За результатами конкурсу було вручено подяку Полтавської обласної ради за активну участь у конкурсі студентських наукових робіт та виявлену суспільно-значущу ініціативу.
У 2019-2020 навчальному році викладачі кафедри менеджменту Полтавської державної аграрної академії підготували до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2019/2020 навчальному році та в конкурсі дипломних робіт 69 здобувачів вищої освіти, які розробили 42 наукових проєкти.
Позитивним є те, що всі викладачі кафедри здійснювали підготовку юних науковців, які взяли участь у 14 конкурсах на базі 13 закладів вищої освіти за різними спеціалізаціями спеціальності Менеджмент:
1. Суднобудування та водний транспорт, секція «Економіка та менеджмент на водному транспорті» (на базі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова), науковий керівник – д.е.н., професор Маркіна І. А.: Шабельник С. С., Хорошун О. О., Коба О. Ю., Козелько М. О., Чухліб Р. Є.
2. Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища (на базі Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського), науковий керівник – д.е.н., доцент Зось-Кіор М. В.: Куркіна В. М., Дейнека А. В., Колода О. Ф., Сердюк Р. Є., Стеценко М. О.
3. Підприємництво (на базі Державного університету «Житомирська політехніка»), науковий керівник – к.е.н, доцент Воронько-Невіднича Т. В.: Іщенко М. В., Мірошник В. С., Кривобік М. В., Михайлик А. А., Шевченко О. С.
4. Менеджмент інноваційної та інвестиційної діяльності (на базі Київського національного університету технологій та дизайну), науковий керівник – к.е.н, доцент Вараксіна О. В.: Алієв А., Дорошенко М. В., Василенко М. С., Зімовець І. С., Кибкало Т. О.
5. Менеджмент природоохоронної діяльності (на базі Одеського державного екологічного університету), науковий керівник – к.е.н, доцент Вороніна В. Л.: Вотінова О. С., Стрельнік С. В., Козелько М. О., Губський В. О., Тищенко В. В., Пащенко І. С.
6. Управління спортивно-оздоровчою діяльністю (на базі Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова), наукові керівники – к.е.н., доцент Дячков Д. В., к.е.н., доцент Потапюк І. П.: Ткачова І. В., Торяник А. І., Чухліб Р. Є., Зозуля В. М., Журавель А. С.
7. Менеджмент організацій (на базі ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана»), науковий керівник – к.е.н., доцент Шульженко І. В.: Борисенко Ю. В., Алейнікова В. С., Павленко В. В., Блажко Р. І.
8. Управління фінансово-економічною безпекою (на базі Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця), науковий керівник – к.е.н., доцент Федірець О. В.: Лесюк В. С., Красовська М. О., Яресько А. В., Пищала А. Г., Панова Я. Г.
9. Економіка та управління у сфері торгівлі (на базі Харківського державного університету харчування та торгівлі), науковий керівник – к.е.н., доцент Помаз О. М.: Шабельник С. С., Московець П. О., Щербакова Ю. О.
10. Управління персоналом і економіка праці (на базі Тернопільського національного економічного університету), науковий керівник – к.е.н., доцент Сазонова Т. О.: Єріна В. В., Келемеш Л. В., Ладна К. М., Даниленко В. В., Козак В. П.
11. Управління проєктами і програмами (на базі Львівського національного аграрного університету), науковий керівник – к.е.н. Іщейкін Т. Є.: Жуков А. Є. Кальченко К. Г., Кривчун Р. Ю. Нетеса І. В., Стешенко К. В., Сухорук К. В.
12. Управління у сфері економічної конкуренції (на базі Полтавської державної аграрної академії), науковий керівник – к.е.н. Олійник А. С.: Романова О. В., Шабельник С. С., Дарнєв М. К., Ярош А. О., Рак А. Г., Кіяниця В. В.
13. Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності (на базі Національного університету «Львівська політехніка»), науковий керівник – асистент кафедри менеджменту Лопушинська О. В.: Панова Я. Г., Стовба А. О., Дмитренко А. Р., Титаренко А. А., Немовленко Т. А., Ярош А. О.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Найкращий актив студентського наукового гуртка «Менеджер»