Дана програма підтримує лідерів і спеціалістів з Азербайджану, Арменії, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизії, Молдові, Таджикістану, України й Узбекистану шляхом надання стипендій на річне додаткове навчання в Польщі.
Стипендія Кіркланда триває 9,5 місяців і починається з орієнтовно-підготовчих програми. Її метою є підгтовка стипендіатів до перебування в Польщі задля засвоєння мови і наближення щоденної реальності, а також згуртування учасників з різних країн, з ріхним досівдом, освітою і поглядами. Елементом орієнтовної сесії є урочиста церемонія відкриття Програми, яка проходить у навачльному закладі, що організовує сесію.
Після закінчення орієнтовної програми стипендіати проводять два семестри в одному з п’яти академічних центрів, реалізовуючи індивідуальну науково-освітню програму. Невід’ємним елементом академічної програми є також курси польської мови, організовані в окремих містах.
АКАДЕМІЧНІ ЦЕНТРИ
Протягом академічного року стипендіати зустрічаються чотири рази на об’єднавчо-тематичних зустрічах в містах афілювання. Метою «з’їздів» є поглибленння контактів мж стипедіатами, що повинно сприяти їх подальшому співробітництву, а також їх ознайомленню з різними містами/регіонами Польщі.
Професійні стажування організовуються коордианторами та науковими керівниками в друому семестрі програми. Більішсть стипендіатів вирішує брати участь в дво- або тритижневих стажуваннях, хоча бувають також стажування, які тривають більше місяця, інколи в декількох інституціях.
Центральним пунктом участі в Програмі Кіркланда є написання і захист дипломної роботи. Дипломна робота має такі складові – дві семестрові роботи, які стипендіати зобов’язані написати в кінці кожного семестру. У договорі, який укладається зі стипендіатом, визнанчається обсяг роботи (мінімум 50 сторінкок), а також строк її подання науковому керівнику. Захист дипломних робіт проходить у ВНЗ, як правило, в кінці травня – першій половині червня. Захист дипломних робіт відбувається наступним чином: перша частина – це приблизно 10-хвилинна презентація дипломної роботи стипендіатом (мета роботи, джерела, тезис, висновки), а згодом стипендіат відповідає на два питання, які доповнюють доповідь. Рівень робіт є високим, в середньому більше 75% стипендіатів отримують за свої роботи оцінку «відмінно».
Урочисте вручення дипломів на закритті Програми завжди проходить у Варшаві та є для стиендіатів можливістю зустрітися з людьми, пов’язаними з економічними перевтореннями в Польщі, представниками парламенту й уряду, посольств своїх країн. Серед гостей, запрошених на офіційне закриття випуску Програми 2001/2002 була запрошена Ірена Кіркланд, вдова патрона Програми. У наступні роки запрошеними були: Лешек Бальцерович, Броніслав Коморовски, Адам Даниель Ротфельд и Богдан Борусевич.
У вересні 2016 р. почалася нова пілотна програма в рамках Програми Кіркланда, що називається Kirkland Research Program. Програма пропонує короткострокові науково-дослідницькі стажування для осіб, що володіють стійкою науковою позицією. В рамках курсу навачння тривалістю один семестр стипендіати зобов’язані вести індивідуальну наукову роботу під керівництвом наукового керівника, результатом якої повинна бути наукова стаття У поточному навачльному році 4 особи з України отримали стипендію Kirkland Research і навчаються в університетах у Варшаві, Познані, Любліні та Вроцлаві. Усі мають ступінь доктора та працюють викладачами в університетах України.