Тренінг "Пілотний проєкт запровадження мережі сільськогосподарських даних (FARM ACCOUNTANCY DATA NETWORK, FAND) в Україні"

25.06.2024 р. В Полтавському державному аграрному університеті викладачі із студентами спеціальності 071 Облік і оподаткування відвідали Пілотний проєкт запровадження Мережі сільськогосподарських даних (Farm Accountancy Data Network, FADN) в Україні, який реалізується на трьох рівнях:

1.  Інституційний рівень: (Мінагрополітики та ДССУ – оцінка внутрішнього потенціалу та визначення структур, залучених до впровадження FSDN, Перегляд законодавчої бази).
2.  Управлінський рівень: (Мінагрополітики, ДССУ, Департамент агропромислового розвитку Полтавської ОДА – визначення суб'єктів залучених до процесу збору даних, кількість сільськогосподарських підприємств; визначення збирачів даних; організація тренінгів тощо).
3.  Операційний рівень (Мінагрополітики, ДССУ, Департамент агропромислового розвитку полтавської ОДА, відповідальний виконавець пілотного проекту FАDN у Полтавській області – Іван Терещенко – класифікація господарств, формування вибірки і визначення учасників збору даних, навчання інтерв’юерів, збір даних FАDN у Полтавській області).
   Керівник проекту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства (IPRSA)» Джон Міллнз зазначив, що одним з ключових завдань на шляху до ЄС є формування чіткого розуміння структури фермерських господарств. Для цього необхідно налагодити збір даних про роботу аграріїв. Саме тому Полтавська область була обрана пілотним регіоном для впровадження FADN.

Завдяки цьому проєкту Україна робить черговий крок до членства в Європейському Союзі.