25 березня 2025 року викладачі кафедри будівництва та професійної освіти, студенти спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), члени студентської проблемної групи «Науковий пошук» разом із партнерами, викладачами кафедри математики, інформатики та методики навчання, аспірантами та магістрантами Університету Григорія Сковороди в Переяславі відвідали гостьову лекцію д. пед. н., професорки завідувачки кафедри інженерії програмного забезпечення Державного університету «Житомирська політехніка» Тетяни ВАКАЛЮК на тему «Сучасні методи оцінювання наукових праць: від статей до монографій».
В освітніх наукових колах є чудова традиція – залучати до заходів заклади вищої освіти, з якими підписано угоду про співпрацю, що сприяє обміну досвідом, поширенню новітніх ідей і практик, плануванню спільних конференцій і круглих столів.
Модераторка заходу – Шевчук Лариса, д. пед. н., професорка, завідувачка кафедри математики, інформатики та методики навчання.
У вступному слові Тетяна ВАКАЛЮК пояснила вагомість наукового зростання й необхідність представлення етапів наукових здобутків у збірниках тез конференцій, у виданнях, що належать до переліку фахових, наукових журналів, які індексуються в наукометричних базах даних Scopus і Web of Science.
Лекторка детально розповіла про вимоги до публікацій результатів наукових розвідок у журналах і збірниках конференцій, покрокові інструкції щодо вибору видавництва, поетапного алгоритму формування матеріалів, добору літературних джерел, подання до редакції, спілкування із рецензентами, доопрацювання та отримання збірників, журналів і сертифікатів учасників та авторів.
Окрім представлення процедури пошуку теми, написання та виходу у журналі тез і статей, досвідчена фахівчиня поділилася переліком найближчих конференцій різних рівнів, продемонструвала сторінки фахових видань України категорії Б, уточнила, як саме самостійно можна знайти видавництва та ознайомитись із ними, тематикою публікацій, вимогами до оформлення та подання матеріалів.
Онлайн-зустріч була корисною не лише молодим ученим, студентам-магістрантам, а й досвідченим викладачам кафедр, оскільки вимоги до друкованих матеріалів змінюються та вдосконалюються, а інформація представлена від членкині редакційної колегії кількох наукових журналів, що індексуються у наукометричних базах даних Scopus.
Наукова робота у закладах вищої освіти є надзвичайно важливою складовою, тому такі зустрічі є не лише цікавими й пізнавальними, вони надихають і спонукають до активізації публікування наукових матеріалів.