Вдосконалення психологічної роботи зі студентами 1 курсів

Куратори перших курсів спеціальностей 181 Харчові технології та 241 Готельно-ресторанна справа, які реалізуються на кафедрі харчових технологій, проф., д.т.н. Валерій Сукманов, доцентка, к.т.н. Галина Дубова, доцентка, к.т.н. Калашник О.В. та доцент, к.с-г.н. Віктор Юхно 1 жовтня 2024 року прийняли участь у роботі вебінару для кураторів груп першого курсу на тему «Оптимізація процесу адаптації першокурсників до ЗВО», який було організовано асоціацією психологів вищої школи України. Модераторами вебінару виступили Колісник Людмила – канд. психол. наук, практичний психолог Сумського державного університету, запрошений дослідник Орхуського інституту перспективних досліджень (Данія), заступник голови АПВШУ, член Ради правління НПА України та Складановська Марина – доцент кафедри філософії, доктор філософії, керівник психологічної служби ННІ ПДАБА Українського державного університету науки і технологій, член Національної Психологічної Асоціації України, член Правління АПВШУ.

Сприяння адаптації першокурсників до навчання у закладах вищої освіти завжди було одним з головних завдань у діяльності куратора академічної групи. Особливо це актуально при навчанні в умовах воєнного стану.

Обмін досвідом роботи працівників психологічних служб багатьох університетів України, виступи керівництва університетів та кураторів академічних груп було головною метою вебінару, яка в результатів була успішно реалізована.

Так, доповідь Марини Складановської була присвячена оптимізації процесу адаптації першокурсників до ЗВО; керівниця психологічної служби Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Вікторія Лазаренко розповіла про особливості проведення кураторських годин, про організацію тренінгових занять на знайомство та згуртування, особливості тренінгових занять для старост академічних груп 1 курсу; представниця ЧНУ імені Петра Могили Людмила Опанасенко поділилася досвідом тренінгів для кураторів дорадників, гендерної ідентичності молоді та інше.

Можна з впевненістю констатувати, що для всіх 89 учасників вебінару даний захід був дуже корисний та у подальшому дозволить вдосконалити роботу кураторів ЗВО.