14 листопада 2024 року в Полтавському державному аграрному університеті відбулася VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і міжкультурна комунікація: теорія та практика», проведення якої ініціювала кафедра германської і української філології. Співорганізаторами наукового зібрання стали Національний університет біоресурсів і природокористування, Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та Бердянський державний педагогічний університет.
Проведення цього заходу стало можливим завдяки Збройним силам України. Цьогоріч у конференції взяли участь провідні науковці та здобувачі вищої освіти з різних куточків України – Полтави, Києва, Бердянська, Запоріжжя, Харкова, Вінниці, Глухова, Умані, Дніпра, Кривого Рогу, Херсону, Дрогобича, Хмельницького.
Приємно, що результати дослідницьких пошуків презентували науковці з Тайваню (Академія Сініка) та Польщі (Сілезький університет у Катовіце).
До конференції долучилися також і юні дослідники з Наукового ліцею № 3 Полтавської міської ради.
Пленарне засідання урочисто відкрив ректор Полтавського державного аграрного університету кандидат економічних наук, професор Олександр Галич. З вітальними словами до учасників конференції також звернулися проректор з науково-педагогічної, наукової роботи Полтавського державного аграрного університету доктор сільськогосподарських наук, професор Анатолій Шостя, декан факультету обліку та фінансів Полтавського державного аграрного університету кандидат економічних наук, доцент Олександр Безкровний, завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Бердянського державного педагогічного університету докторка філологічних наук, професорка Ольга Харлан і завідувачка кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету кандидатка філологічних наук, доцентка Ірина Школа.
На пленарному засіданні доповідачі висвітлили різні сучасні перекладознавчі, лінгвістичні, літературознавчі аспекти своїх досліджень, поділилися досвідом та ідеями щодо актуальних проблем мови та міжкультурної комунікації. Після прослуховування доповідей відбулися жваві дискусії, тож учасники мали змогу обмінятися думками та отримати відповіді на свої запитання.
На пленарному засіданні виступили:
Вікторія Люлька, доцентка кафедри германської і української філології Полтавського державного аграрного університету, з доповіддю на тему «INTERNET COMMUNICATION AND TRANSLATION: THE ROLE OF NEWMEDIA IN SHAPING INTERCULTURAL CONNECTIONS»;
Катерина Глуховцева, професорка кафедри української мови Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка», з доповіддю на тему «ДЖЕРЕЛА ЛІНГВІСТИЧНОЇ АФОРИСТИКИ»;
Тетяна Луньова, доцентка кафедри англійської та німецької філології Навчально-наукового інституту іноземних мов Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка з доповіддю на тему «РЕПРЕЗЕНТАЦІЯ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ВИШИВКИ В АНГЛОМОВНИХ МЕМУАРАХ ВІКТОРІЇ БЕЛІМ «ЧЕРВОНІ СИРЕНИ»: ПОЕТОЛОГІЧНИЙ АСПЕКТ»;
Дарина Шевченко, здобувачка вищої освіти ступеня магістра 2 курсу за спеціальністю Філологія (спеціалізація Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська) Полтавського державного аграрного університету, з доповіддю на тему «АНАЛІЗ ХРЕМАТОНІМІВ НА ПОЗНАЧЕННЯ ПОСТАНОВОК БРОДВЕЮ З ПОГЛЯДУ ГЕНДЕРНОЇ ЛІНГВІСТИКИ»;
Богдана Салюк, доцентка кафедри іноземних мов і методики викладання Бердянського державного педагогічного університету, з доповіддю на тему «МОБІЛЬНІ ЗАСТОСУНКИ ЯК ІНСТРУМЕНТ ЦИФРОВОГО СТОРІТЕЛІНГУ НА УРОКАХ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ».
Конференція охоплювала 4 тематичні напрями:
1. Національно-мовні картини світу: вербальна й невербальна репрезентація.
2. Діалог національних культур: лінгвокультурологічний, лінгвокогнітивний, етнолінгвістичний і літературознавчий аспекти.
3. Переклад у контексті міжкультурної комунікації: теорія і практика.
4. Інноваційні технології викладання української та іноземних мов.
VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова і міжкультурна комунікація: теорія та практика» сприятиме зміцненню зв’язків між науковцями та фахівцями з різних регіонів України.
За підсумками конференції буде видано збірник наукових праць.
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Оргкомітет конференції висловлює щиру вдячність усім учасникам за активну участь і сподівається на подальшу співпрацю!