На запрошення декана факультету агротехнологій та екології ПДАА Миколи Маренича та завідувача кафедри рослинництва Володимира Гангура, 13 жовтня 2020 року відкриту лекцію для здобувачів четвертого курсу ступеня вищої освіти Бакалавр спеціальності Агрономія прочитав кандидат сільськогосподарських наук, голова селянського (фермерського) господарства «Дослідне» Семенівського району Мокляк Володимир Якович на тему: «Мінімалізовані системи обробітку ґрунту в технологіях вирощування сільськогосподарських культур».
Володимир Якович представив цінний експериментальний матеріал щодо особливостей вирощування основних сільськогосподарських культур, зокрема пшениці озимої, соняшника, сої, кукурудзи на зерно за системою землеробства No-till, який напрацьовано впродовж останніх дев’яти років на полях господарства.
Кукурудза, вирощена в селянському (фермерському) господарстві «Дослідне» Семенівського району за системою землеробства No-till.
Під час лекції Володимир Якович зазначив, що впровадження системи землеробства No-till, порівняно із традиційною полицевою оранкою, забезпечило покращення умов акумуляції та більш економного витрачання вологи з ґрунту; відновлення родючості ґрунту за рахунок нагромадження на поверхні поля післяжнивних решток основної і проміжної культур, їх розкладання під дією ґрунтових мікроорганізмів та мезофауни, які використовують ці рештки в якості субстрату для своєї життєдіяльності; захист ґрунту від шкодочинної дії водної та вітрової ерозій; зменшення негативного впливу екстремальних погодних умов на рівень продуктивності польових культур; значне скорочення витрат матеріально-технічних ресурсів та зменшення собівартості одиниці товарної продукції.
Під час обговорення лекції Володимир Якович звернув увагу на питання, що стосуються набуття здобувачами вищої освіти знань, необхідних для ефективного впровадження сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур, невід’ємним елементом яких і є мінімалізовані системи обробітку ґрунту.
В цілому лекція справила приємне враження на слухачів та викликала у них лише позитивні емоції. І як наслідок – багато здобувачів вищої освіти виявили бажання не тільки відвідати господарство, але й пройти в ньому стажування.