Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства». Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок і дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною незалежно від її статі є порушенням її прав. Завершує цю кампанію Міжнародний день прав людини, що відзначається 10 грудня за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.
Коли говорять про «права людини», то зазвичай ідеться про невеликий набір прав і свобод, які ще можна назвати фундаментальними правами та свободами. Без дотримання цих прав неможливе нормальне існування та розвиток людини в суспільстві, а отже, їх знання та дотримання є запорукою цивілізації загалом.
Здобувачі вищої освіти спільно із деканом інженерно-технологічного факультету Олександрою БІЛОВОД і заступницею декана із виховної роботи Наталією ПРІЛЄПО обговорили особисті права людини, права другого покоління та те, які громадянські права порушуються найчастіше. Подискутували і про те, хто та як має забезпечувати виконання прав третього покоління, та чи мають якісь права мертві тіла, що стають донорами органів. Дискусія вийшла достатньо активною та продемонструвала зацікавленість здобувачів вищої освіти темою, що обговорювалася.
Цікавим фактом для всіх стало й те, що саме 10 грудня на честь Міжнародного дня прав людини в місті Осло Нобелівський комітет щороку вручає Нобелівську нагороду миру.