VIІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ХІМІЯ, БІОТЕХНОЛОГІЯ, ЕКОЛОГІЯ ТА ОСВІТА»

15–16 травня 2024 року на кафедрі біотехнології та хімії ПДАУ відбулася VIII Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «ХІМІЯ, БІОТЕХНОЛОГІЯ, ЕКОЛОГІЯ ТА ОСВІТА» (Посвідчення №  221 від 21 березня 2024 р. УкрІНТЕІ) в онлайн-форматі з використанням платформи Zoom.

У конференції взяло участь 159 осіб, серед них 28 докторів наук, 71 кандидат наук та провідні наукові співробітники з різних наукових установ України та викладачі ЗВО, зокрема Інституту фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л. М. Литвиненка НАН України, Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва НААН України, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Державного біотехнологічного університету, Білоцерківського національного аграрного університету, ДУ Інститут зернових культур НААН України, Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України, Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, Поліського національного університету, Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, Національного університету харчових технологій, Національного авіаційного університету, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, ДНУ «НТК Інститут монокристалів» НАН України та викладачі університетів м. Полтави.
Активну участь у конференції брали зарубіжні колеги: представники  Корпорації MICRO TRACERS Inc. Сан-Франциско (USA); L. N. Gumilyov Eurasian National University, Chemistry Department, Nur-Sultan (Kazakhstan); Plant and Soil Sciences Department University of Delaware, (USA); Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa Państwowy Instytut Badawczy, Puławy, Polska; Nicolaus Copernicus University, Torun, Poland; Universita` del Piemonte Orientale, Novara, Italy; University of West of England UWE, Bristol, UK.

Програма конференції охоплювала такі напрями:
• Актуальні питання хімії та біотехнології;
• Хімія, екологія та здоров’я людини;
• Проблеми фахової та методичної підготовки з хімії та біотехнології у ЗВО;
• Сучасні проблеми агропромислового комплексу.

З привітальним словом до учасників конференції звернувся  директор навчально-наукового інституту агротехнологій, селекції та екології Полтавського державного аграрного університету, доктор сільськогосподарських наук, професор Микола МАРЕНИЧ, який висловив вдячність викладачам і науковцям, які відгукнулися на запрошення взяти участь у щорічній конференції, попри складнощі сьогодення, на те, що ворог проводить масові терористичні акти в усіх містах України, на те, що велика кількість навчальних закладів знищена, а в більшості закладів викладачі мають змогу проводити заняття та спілкуватись лише онлайн. Але попри все це науковці виявили бажання поділитися досвідом наукової роботи та викладацької діяльності в галузі хімії,  хімічної технології, біотехнології та екології, методами та методиками викладання хімічних, біотехнологічних та екологічних дисциплін. Особливо було відзначено участь науковців аграрної галузі, напрацювання яких сприяють розв’язанню актуальних проблем сучасного агропромислового комплексу, завдяки яким стане можливим відродження нашої країни. Тож нехай ця конференція стане початком нової перспективної співпраці та досягнень у галузі хімії, біотехнології, екології та освіти!

Матеріали конференції представлені у Збірнику (315 с). Кожен учасник конференції отримав сертифікат.