Вступникам з тимчасово окупованих територій

Якщо ви проживаєте на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, є декілька траєкторій вступу до Полтавського державного аграрного університету. Їх вибір залежить від того, коли саме ви переселилися на підконтрольні українській владі території, які маєте документи про освіту (ким видані), чи складали ЗНО або НМТ. Спрощена процедура вступу здійснюється через освітні центри "Крим - Україна" та "Донбас - Україна". Деталі за посиланням.

Вступники з тимчасово окупованих територій відносяться до квоти-2.

Квота-2 – визначена частина максимального обсягу бюджетних місць (10 %), яка може бути використана для прийому вступників на основі ПЗСО (після 11 класів) та НРК5 (після коледжу), місце проживання яких:

• станом на 24 лютого 2022 року задекларовано (зареєстровано) на тимчасово окупованих територіях;
  • або в населених пунктах, віднесених до територій активних бойових дій (територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси) станом на 01 липня 2024 року;
  • або тимчасова окупація яких Російською Федерацією завершилась після 01 січня 2024 року і які перебувають на ній або здійснили внутрішнє переміщення з неї в календарний рік вступу.

Квота-2 дає право на вступ за внутрішніми випробуваннями (співбесіди замість НМТ) або за результатами НМТ/ЗНО, а також на вступ на виділені бюджетні місця (10% від максимального обсягу державного замовлення за спеціальністю).

Поняття «території активних бойових дій», «території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси» та «території можливих бойових дій» вживаються у значеннях, наведених у постанові Кабінету Міністрів України від 06 грудня 2022 року № 1364 «Деякі питання формування переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або або тимчасово окупованих Російською Федерацією». Перелік тимчасово окупованих територій можна перевірити у Наказі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України № 309 від 22.12.2022 року (зі змінами).

Особливості вступу осіб з тимчасово окупованих територій також містяться у розділі VІІІ "Спеціальні умови участі у вступній кампанії" Правил прийому до Полтавського державного аграрного університету у 2024 році.

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ

Доступна освіта (безкоштовні відеоуроки; покрокові інструкції; підготовка до ДПО / ЗНО / НМТ; дистанційна освіта);

Український центр оцінювання якості освіти;

Електронні версії підручників.