9 грудня 2021 року викладачі Полтавського державного аграрного університету в рамках діяльності Полтавської обласної громадської організації “Офіційна сільськогосподарська дорадча служба” провели два виїзних науково-практичних семінари для представників Великосорочинської та Миргородської об’єднаних територіальних громад (ОТГ) з питань правових аспектів урегулювання земельних відносин, а також застосування сучасних інформаційних систем та технологій при проведенні аудиту і обліку земельних та інших ресурсів.
Аналіз змін на ринку землі від початку запровадження земельної реформи та основні тенденції подальшого розвитку висвітили в презентаціях Олександр Сень та Олександр Кальян. Доповідачі також окреслили коло питань, з яких громади можуть отримати від дорадників на додаткових заходах і зустрічах, у тому числі й консультування з правовиками-початківцями так званої «Юридичної клініки», якою опікуються студенти і викладачі спеціальності «Право» при ПДАУ. Приклади вирішення практичних ситуацій у правовому полі представив Павло Шведенко. Як завжди, тематика доповідей викликала непідробний інтерес завдяки актуальності інформації та цікавих фактів.
Алгоритм застосування найновішого в Україні програмного забезпечення в процесі аудиту і обліку земельних ділянок, що базується на платформі Кадастр.UA, представив Юрій Уткін. У презентації були показані переваги і недоліки порівняльних характеристик різних видів програмного забезпечення для господарюючих суб’єктів. Для візуалізації етапів проведення аудиту на платформі Кадастр.UA були показані фрагменти аналізу реальних ділянок для кожної громади на основі спеціально створених аккаунтів, показані реальні результати у формі звітів, підрахунків, графіків, показників ефективності.
Про ефективну організацію всіх видів облікової та управлінської роботи на платформі єдиного програмного комплексу класу ERP «Універсал 7» докладно на різноманітних прикладах розповіла Олена Копішинська у своїй презентації.
Цікаві елементи для побудови майбутньої стратегії змогли запозичити представники громад з презентованих матріалів про застосування сучасних смарт технологій, про які на численних прикладах докладно розповідав Ігор Слюсар. На завершення науковці з університету запрошували всіх бажаючих до проходження подальшого навчання й тренінгів уже на базі ПДАУ, зокрема і в центрі «Агроіндустрія 4.0», про можливості якого розповів його директор Влодимир Муравльов. Обмін думками і враженнями тривав після завершення запрограмованої частини зустрічей. Сторони висловили сподівання і наміри до подальшої співпраці.
Присутні були детально ознайомлені із діяльністю кафедри в рамках підготовки фахівців за спеціальністю 126 Інформаційні системи та технології рівней вищої освіти бакалавр і магістр. Було підкреслено, що кафедра здійснює підготовку спеціалістів у тісній співпраці із замовниками. В ході обговорення визначено основні шляхи із співпраці щодо залучення майбутніх абітурієнтів до навчання в університеті.