Революційні зміни в світовій економіці в своїй основі містять технології штучного інтелекту (ШІ), робототехніки та змішаної реальності. Вимушений перехід на онлайн навчання під час пандемії й в умовах війни засвідчив, що дистанційне навчання можна зробити більш ефективним, розширювати контент і створювати нові сценарії за допомогою штучного інтелекту.
Доцент кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін Юлія Помаз взяла участь у роботі круглого столу «Використання штучного інтелекту в освіті: CHATGPT і більше», який був організований Офісом підтримки вченого, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» спільно з іншими установами й відбувся 14 червня 2023 р. у онлайн форматі.
Надзвичайно насичена програма круглого столу включала панельну дискусію з представниками організаційного комітету, доповіді спікерів та обговорення, презентацію постерів, тренінгів (майстер класів) від учасників. Значну цікавість викликали доповіді учасників заходу щодо визначення перспективних підходів до освітніх застосувань й експертне обговорення потенційних проблем етичного та безпечного використання різних моделей ШІ.
Освіта має стати способом адаптації здобувачів вищої освіти до майбутнього. Штучний інтелект можна використовувати в освітньому процесі як помічника викладача для створення персоналізованого навчального середовища та забезпечення зворотного зв’язку зі здобувачами вищої освіти. То ж на порядку денному стоїть зміна філософії навчання із врахуванням можливостей, досягнень і ризиків, які несе із собою штучний інтелект.