Виробнича практика

Круглий стіл за результатами проходження виробничої практики 
 
Метою освітньо-професійної програми Біотехнології та біоінженерія є підготовка фахівців, здатних до комплексного виконання проектно-технологічних розрахунків та здійснення виробничо-технологічних робіт, що пов’язані з використанням біологічних агентів та продуктів їхньої життєдіяльності. Досягнення означеної мети можливе не лише через вивчення обов'язкових освітніх компонент, а і шляхом набуття навичок практичної діяльності під час проходження практик, зокрема, виробничої на провідних підприємствах галузі.

Проходження виробничої практики сприяє поглибленню загальних та фахових компетентностей, серед яких: здатність працювати з біологічними агентами, використовуваними у біотехнологічних процесах; здатність проводити аналіз сировини, матеріалів, цільових продуктів біотехнологічного виробництва; здатність обирати і використовувати відповідне обладнання, інструменти та методи для реалізації та контролю виробництв біотехнологічних продуктів різного призначення тощо.

Своїми враженнями щодо змісту виробничої практики, набутими навичками та отриманими результатами поділились здобувачі вищої освіти 3 курсу під час круглого столу, який відбувся 22 червня 2023 року. У роботі круглого столу прийняли участь гарант освітньої програми Сергій Корінний, професори кафедри Валентина Крикунова та Ірина Короткова, які були членами комісії із захисту звітів, директор ННІ АСЕ Микола Маренич, викладачі кафедри біотехнології та хімії, здобувачі вищої освіти 1 та 2 курсів.

Здобувачі представили свої звіти-презентації для ознайомлення учасників зі структурою підприємств, на яких проходили практику, продукцією, що виготовляє підприємство, та своїми напрацюваннями. Зокрема це такі підприємства, як ПП «Білоцерківська агропромислова група», ПрАТ «Фірма "Полтавпиво"», ПП «Трістан» та  лабораторія генетики Інституту свинарства і агропромислового виробництва НААН України.

Здобувачі поділилися знаннями та враженнями, які отримали під час проходження практики на підприємствах та в лабораторіях. Виробнича практика є досить важливою для набуття майбутнім спеціалістом професійних компетентностей, спрямованих на закріплення і поглиблення теоретичної підготовки, освоєння в виробничих умовах умінь, навичок, принципів організації та управління виробництвом, необхідних для здійснення професійної діяльності фахівця-біотехнолога.

Наприкінці зустрічі відбулась дискусія за участю здобувачів вищої освіти 1-3 курсів щодо сучасних напрямків розвитку біотехнологічної галузі і важливої ролі фахівця-біотехнолога у розбудові країни в післявоєнний період. 

 


Здобувачі вищої освіти 3 курсу спеціальності Біотехнологій та біоінженерія беруть участь у державній тематиці

Під час проходження виробничої практики здобувачі вищої освіти 3 курсу спеціальності Біотехнологій та біоінженерія Павло ХИЛЬКО та Марина РЕШЕТНИК приймали участь у державній тематиці ПНД -31 «Генетичне поліпшення сільськогосподарських тварин, їх відтворення та збереження біорозмаїття («Генетика, збереження та відтворення біоресурсів у тваринництві»)». 

                       


Захист звітів з виробничої практики

22 червня 2023 року на кафедрі відбувся захист звітів з виробничої практики здобувачів вищої освіти 3 курсу за спеціальністю 162 Біотехнології та біоінженерія. Звіти студентів заслухала комісія у такому складі: голова – гарант ОПП Біотехнології та біоінженерія Сергій КОРІННИЙ; члени комісії – професорки кафедри Ірина КОРОТКОВА та Валентина КРИКУНОВА. Присутнім був доктор сільськогосподарських наук, професор директор ННІ АСЕ ПДАУ Микола МАРЕНИЧ.

   

Читати далі...